Categories
Noored

Kogukonnapraktikal võib anatoomia selgemaks saada!

Kogukonnapraktika käigus õpitakse praktilisi oskusi ja teadmisi, mida õpilased klassiruumis ei pruugi omandada.

Punase Risti heategevuslikul Halloweeni matkal ja aarete jahil Kudjape ketasgolfipargis, käisid oma kogukonnapraktikat tegemas Emily Aus ja Mari-Leen Talpas. Õpilaste ülesandeks oli kahes matkarajapunktis osalejatele esitada küsimusi inimese anatoomia kohta. Näiteks, küsiti täiskasvanud inimese peensoole pikkust, paluti nimetada nii palju ajusagaraid, kui teati. Samuti uuriti, kuidas tunda ära peapõrutus ning mis on esmaabi. Emilyle ja Mari-Leenile tuli üllatuseks see, et paljud täiskasvanud ei osanud nendele vastata.

Tegemist oli õpilaste sõnul palju, sest juttude põhjal külastas üritust ligi 500 inimest. Kõige lahedamaks kogemuseks pidasid nad seda, et said enda punktides, mis asusid surnuaia kõrval, lasta kõlarist hirmsaid helisid, mille peale neil endalgi kõhe hakkas. Emilyle meeldis ka oma põsel ilutsev tõetruu võltshaav. “Kokkuvõteks võime öelda, et matk oli äge.” Punast Risti oleksid nad valmis toetama ka tulevikus, kuid siis juba mingit muud moodi.

Kogukonnapraktikandid saavad üritusel pärismaailma kogemuse, kus nad õpivad suhtlema erinevate inimestega ja lahendama reaalseid probleeme. Need oskused on väärtuslikud mitte ainult hariduse, vaid ka tulevase karjääri ja elu jaoks.

Lisaks praktilistele oskustele on see oluline ka sotsiaalse ja emotsionaalse arengu seisukohast. Õpilased õpivad mõistma ja austama erinevaid vaateid, inimesi ja kultuure, mis on oluline oskus tänapäeva globaalses maailmas.

Kogukonnapraktika mõjutab ka kogukonda. See on viis, kuidas õpilased saavad ühenduse oma kohaliku kogukonnaga ja rohkem teadlikuks selle vajadustest ja väljakutsetest. Õpilased saavad pakkuda värsket perspektiivi ja abi kohalikele organisatsioonidele ja asutustele, aidates parandada kogukonna teenuseid, tugevdada kohalikku majandust ja aidata kaasa erinevatele heategevusprojektidele.

Milleks üldse vaja kogukonnapraktikat?

Nad kogevad, kuidas nende panus muudab kogukonda ühtsemaks. See omakorda võib suurendada nende enesehinnangut ja motivatsiooni, mis võib julgustada neid olema aktiivsed kodanikud. Kogukonnapraktika käigus õpitakse praktilisi oskusi ja Kogukond saab kasu noorte entusiasmist ja energiast, mis toob kaasa uusi ideid ja algatusi.

Kogukonnapraktika kohta saad juurde lugeda siit: https://kogukonnapraktika.ee

Nimekiri ühingutest, kus on Saaremaa Gümnaasiumis seni kogukonnapraktikat tegemas käidud:

Toidupank

SA Hoolekandeteenused

FC Kuressaare

Pühapäev spordiga (Kuressaare spordihoone)

Kolme päeva jooks (Tõnu Vaher)

Saaremaa Toidufestival

NOM festival

Loomade (kasside) turvakodu

Saaremaa Rally

Lümanda jahiselts

Keskkonnaamet

Saaremaa Lasterikaste Perede Ühendus

TV 10 olümpiastarti

Riigigümnaasiumide rahvatantsufestival

Saarte Koostöökogu (Jõululaat)

Kuressaare Noortejaam

Saaremaa Gümnaasiumi üritused

Saare KEK

Kuressaare Tennisekeskus

Uustalu talu

Tantsukool Semiir

Nasva Klubi

Eesti discgolfi liit

Saaremaa vesi

Pidule wake park

MTÜ Paadla Kandi Selts

Spordiliidu, Saaremaa Valla ja Politsei- ja piirivalveametiga koostöös “Helkuriga sõbraks”