Õpetaja

Indrek Peil on kui aastaringne jõuluvana

Saaremaa Gümnaasiumi paljudele õpilastele on Indrek Peil saanud lemmikõpetajaks oma siiruse, suure südamega tehtud kingituste ja värvikireva lipsu kollektsiooni tõttu. Haridus- ja Teadusministeerium tunnustas teda Eesti 2022. aasta klassijuhataja tiitliga.

Sel aastal tunnustati õpetaja Indrek Peili 2022 aasta klassijuhataja laureaadiga õpetajate galal. Õpetaja sõnab, et selline tunnustus oli tema jaoks suur üllatus, mis tõi uhke tunde sisse. G3 õpilane Marten Voolaid ütleb, et õpetaja väärib igati seda tunnustust, kuna on näha, et ta hoolib väga oma õpilastest – oskab hästi õpetada ja ta tunnid on alati toredad.

Kaasmentor Katrina Tarkin lausub, et Indrek on väga tähelepanelik ja pühendunud. Ta armastab teha detailideni läbimõeldud üllatusi. Indrek õmbles eelmisel aastal jõuludeks oma klassi õpilastele nimelised päkapikusokid, mis ka sel aastal koduklassis ripuvad ja päkapikke ootavad. Käesoleva õppeaasta alguse puhul tegi õpetaja Indrek oma klassi õpilastele kingituseks neid iseloomustavad eksliibrised, mis saadi koos Antoine de Saint-Exupéry “Väikese printsiga”. Aastaringselt on samuti ta kingitustest osa saanud ka teised klassid nipsasjakeste, kommide või muu magusa näol. Ta on õpilastele justkui jõuluvana eest. Indreku sõnul tuleb tal lihtsalt tunne peale, et võiks midagi teha ja kinkida. Sel aastal on tal olnud liiga kiire, et üllatusi teha, kuid arvab, et varsti tuleb jälle vaim peale ja saab kingituste tegemisega taas jätkata.

Indreku ja õpetaja Arne Loorpuu eestvedamisel toimus koolis eelmisel aastal teist aastat järjest retrodisko. Retrodiskode pidamine sai alguse aastal 1995, kui Saaremaa Ühisgümnaasiumis korraldasid õpetajad õpilastele puhkeõhtuid õpetajate päeva raames, mis algasid näidenditega, kus õpetajad esinesid ja hiljem toimus tantsupidu. Indrekul ja Arnel oli kogunenud tolleks ajaks palju vinüülplaate ning nii otsustatigi koos plaate keerutama hakata.

Indrekule meeldib kuulata Rock Hoteli ja nende poolt esitatud laulu ,,Kikilipsu’’ , millega tal on omamoodi seos. Kui ta käis kuuendas klassis tantsukursusel, siis kõigil poistel pidi lips kaelas olema. Peale oma esimese lipsu saamist hakkas neid vaikselt juurde tulema ja nii lipsu kollektsioon alguse saigi. Eelmisel suvel kogu ülelugedes sai Indrek kokku 537 lipsu.

Indreku õpilane Marten Voolaid sõnab, et mõnikord on tundides raske ärkvel püsida, kuna õpetajal on nii mahe ja uinutav hääl. Tunnis magamisega vahele jäädes võtab õpetaja asja natukene naljaga. Indrek ütleb, et tõesti paaril korral on ta tundides õpilane magama jäänud. Mõnikord ta on lubanud õpilasel end välja magada, sest kui kogu aeg unisest peast üleval hoida, siis sellest suurt kasu ei ole, vähemalt saab järgmises tunnis ärkvel olla. Peaasi, et unes rääkima ei hakkaks, sest see segaks teisi.

Õpetaja Katrina Tarkin imetleb Indreku oskust kuulata ja alati lahendusi leida ning on õnnelik, et nende koostöö kaasmentoritena sujub erimeelsusteta. Indrek on talle kui algajale õpetajale oma pühendumusega eeskujuks ja  inspiratsiooniks ning ta on selle eest väga tänulik.