Juhtkiri

Juhtkiri #4

Modernse maailma pidepunktid

Selle sügise esimeses Silmapiiris piilume peatselt valmiva revüü kardinate taha, koristame kooli lähedasi metsaääri ning väitleme.

Kõik need kolm komponenti on justkui modernse ühiskonna alustalad: kultuur ja kunst, kliimateadlikkus ja globaalsed probleemid ning artikuleeriv ja argumenteeriv suhtlusviis.

Igapäevaelus on inimesel vaja vaheldust, mida pakub meile kultuuri tarbimine: kas televiisorist vaadatav saade, ajakirjaartikkel või lausa sügisõhtune revüüetendus. Samuti teadvustab see meile globaalselt aktuaalseid probleeme, näiteks nagu meie planeedi tervis, mida saame ehk veel parandada metsaservi koristades ja puhtust hoides. Inimestel on vaja rääkida nendest murekohtadest, et mitte lasta vajuda neil tabude loori alla.

Kõige efektiivsem viis, kuidas enda muret või arvamust väljendada, on viisakalt argumenteerides, kaaslast austades ja fakte kontrollides.

Me elame globaalses maailmas, kus meid mõjutavad üksteise mured, rõõmud ja ainult üksteist hoides, aidates ja austades saame me näha silmapiiri taha.