1. sünnipäeva kõned

Kõne tekst: Ivo Visak, koolijuht

Kui vanana sa ennast tunned, kui sa ei teaks enda vanust?

Saaremaa Gümnaasiumi sünnipäev on kokkulepe.

On ju neid kuupäevi väga palju, mis võiksid olla teetähiseks päris sünnile. Näiteks 14. septembril 2017 võttis Kuressaare volikogu erakorralisel istungil vastu otsuse sõlmida Haridus- ja Teadusministeeriumiga kokkulepe riigigümnaasiumi asutamiseks. Või hoopis 2. oktoober 2019, kui Haridus- ja Teadusministeerium kehtestas Saaremaa Gümnaasiumi põhimääruse?

1. detsember algas õpetajate kandideerimine Saaremaa Gümnaasiumisse ning usun endiselt, et head kooli ei tee juhtkonna otsused või maailma kõige tublimad õpilased (mida te kahtlemata olete), vaid väga head õpetajad. Sest kui õpetaja on rõõmus, on ka õpilane rõõmus ja kui õpetaja enda õppeainet armastab, õpib seda armastama nii mõnigi õpilane.

Olen viimase paari nädalaga pidanud kõigi õpetajatega maha ühe vestluse – ollakse rõõmsad ja veidi väsinud. See väsimus on vägagi põhjendatud! Suur osa teie õpetajatest on uue kooli loomisse panustanud suuremal või vähemal määral juba selle aasta suvest ning andnud enda panuse, et uues koolis saaks võimalikult kiiresti kaosest kord.

Olen uhke ka meie õpilasesinduse üle, kes on vastu võtnud peaaegu võimatuna näiva hulga ülesandeid. Uus põhikiri, kooli sümboolika väljatöötamine, kooli traditsiooniliste sündmuste planeermine ja enda hääle kuuldavaks tegemine Eestis.

Me oleme palju ära teinud ja ma ei tunne, et meie kool käituks nagu aastane. Päriselt veel mütsi ei jaga, aga jalad juba all ehk kõige destruktiivsem kombinatsioon!

Meie õpetajad tõid siia kooli laia silmaringi, millega näeb tuleviku horisondi taha.

Palju õnne, kallis Saaremaa Gümnaasium.

Aitäh!

Kõne tekst: Henry Härm, õpilasesinduse liige

Tere kallis koolipere!

Praktiliselt iga sündmus, mis siin koolis hetkel aset leiab on ajaloolise väärtusega. Kuid tänane, 1. detsember 2021 on siiski kõikidest kuupäevadest kõige erilisem. Eesti üks nooremaid koole tähistab täna oma 1. sünnipäeva. Kui vaadata vahepealsele ajale tagasi, on ilmselge, et areng on olnud hämmastavalt kiire. Veel aasta aega tagasi kuulusid koolipersonali 3 inimest, koolimajal olid püsti ainult seinad ja neistki puhus tuul läbi. Veel aasta aega tagasi toimus konkurss aatriumi lage kaunistava teose üle. Kui nüüd järgi mõelda kõigele sellele, mis vahepeal on Saaremaa Gümnaasiumis juhtunud, siis tundub, nagu selle ühe aasta sisse oleks mahtunud terve igavik.

Saaremaa Gümnaasiumi õpilasesinduse 1. koosseis on juba oktoobrikuust saati käed rakkes teeninud oma õpilaskonda. Selle aja sees me oleme teinud tööd rohelise lipu saamiseks, läbi viinud koolisõrmuse ideekavandi konkursi, korraldanud reedeseid teemapäevi, viinud läbi kaks maailmakohvikut, hetkel rügame tööd meeldejääva jõulukuu kallal.

Lõppude lõpuks oleme me ju teie jaoks. Ja kui te soovite õpilasesinduse tegemistega rohkem kursis olla, siis me soovitame jälgida meie instagrami kontot, milleni jõuab, kui te avate instagrami, vajutate all olevale luubiikoonile, seejärel vajutate ülal asuvale otsinguribale ja kirjutate sg.opilasesindus.

On märgiline, et kooli sünnipäev on just 1. detsembril. Sest peale selle, et 1. detsember seostub nüüd ka kooli sünnipäevaga, tähistab see aasta ühe kõige soojema aja algust. Olgugi, et väljas on kõva pakane ja termomeeter näitas hommikul -1C, on detsembris valitsevaks soojuseks hingesoojus. Kuidagi on välja kujunenud tõsiasi, et jõuluaeg on üks kiiremaid aegu aastas. Kuigi tegelikult võiks igaüks korra aja maha võtta, öelda oma sõbrale või lähedasele midagi head. Üldjuhul eestlane kiidab ja tunnustab väga vähe. Seega, iga väiksemgi siiralt öeldud kiitus jätab eestlase hinge sügava jälje väga pikaks ajaks.

Samuti tahaksin meelde tuletada, et peale saamisrõõmu on olemas ka andmiserõõm. Algaval jõuluajal, soovitan teil üritada teha iga päev üks pisikene heategu. Heategu võib seisneda komplimendis, pastaka laenamises, pisikeses annetuses, või tegelikult ükskõik milles. Sest ma võin omast kogemusest öelda, peale selle, et te teete kellegi teise tuju paremaks, on päeva lõpuks ka teie enda tuju väga hea. Ja andmisest saadav rõõm, pole saamisest saadava rõõmuga minu meelest võrreldavgi. Tsiteerin tuvinaist filmist “Üksinda kodus 2”- “Iga heategu kustutab ühe halva teo”. Järgige seda printsiipi. Sest tegelikult on see tsitaat üsnagi tõsi.

Õpilasesindus soovib südamest palju õnne Saaremaa Gümnaasiumile. Me loodame, et järgmine aastaring oleks veelgi elamusterohkem kui 1. aastaring.

Samuti soovime me teile siiralt hingesooja detsembrikuud.

Olge hoitud!

Aitäh!