Uudised

Gümnasistid pildistasid kosmosest maapinda

Saaremaa gümnaasiumi Tuleviku tehnoloogiate ning Inseneeria ja füüsika suunamoodulites õppivad robootikahuvilised osalesid eelmisel õppeaastal Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) ja Raspberry Pi Foundationi poolt korraldatud kosmoseprojektis Astro Pi Mission Space LAB.

Maakonna haridustöötajate tunnustamine 2023

Saare maakonna hariduskonverents toimus sel aastal 24. augustil Tornimäe rahvamajas, kus tunnustati ühtlasi parimaid haridustöötajaid. Rõõm on suur, sest taas oli nominente ja laureaate hoolega ka meie koolist!


Saaremaa Gümnaasiumi noored Bornholmil

Saaremaa Gümnaasiumi taani keele valikkursuse õppijad külastasid juuni keskel Saarte Koostöökogu toel Bornholmi.

Suunamoodulite nädal 2022/2023

29. mai kuni 2. juuni toimus Saaremaa Gümnaasiumis suunamoodulite nädal. Järgnevalt väike valim tegevustest, mis sel nädalal toimusid.

Saaremaa Gümnaasiumi tunnustussündmus 2022/2023

6. juunil õnnitlesime Thule kojas Saaremaa Gümnaasiumi selle aasta tublimaid gümnasiste ja vaatasime sekka filmi „Rodeo“, mille juhatas sisse Kiur Aarma, üks filmi autoritest isiklikult.

Saaremaa Gümnaasium pälvis Rohelise lipu

Meie bioloogiaõpetaja Agnes Heinla ja tublid gümnasistid meie majast on peagi kaks aastat kaasa löönud Rohelise kooli programmi juures Eestis. Tegemist on tunnustusega, mis tõendab õppeasutuse edukat osalemist programmis ja annab tunnistust sellest, et keskkonnasäästlik mõtteviis on osa kooli tegemistes.

Saaremaa valla tunnustusürituses „Meie kooliaasta parimad 2023″

Kuulutati välja 2023. aasta Tuleviku Tähe stipendiaadid, kelle seast leiab 2 meie gümnasisti – Oliver Leppik ja Grete Gull.

Poistelaulu finaalkontsert Viimsi Artiumis & Kevadümin 2023

Laupäeval, 20. mail Viimsi Artiumis toimunud EMLS-i XIII üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise finaalkontserdile valiti 36 parima laulja hulka ka kolm meie kooli suurepärast solisti.

Filmigala „Kus maagia sünnib“

18. mai õhtul toimus kooli auditooriumis filmigala „Kus maagia sünnib“, kus sai suurelt ekraanilt vaadata üheteistkümnendike kirjanduse kursuse “Kirjandus ja film” käigus valminud lühifilmide paremikku ehk 8 linateost. Filmide aluseks olid tunnustatud kirjaniku Mehis Heinsaare novellid.

Ajalooalaste uurimistööde võistlus „Vabadus. Võrdsus. Vendlus”

12. mail toimus Tartus 24. ajalooalaste uurimistööde võistluse „Vabadus. Võrdsus. Vendlus” lõppkonverents. Võistlusel Vabariigi Presidendi auhindadele pälvisid tunnustuse meie kooli õpilased. Esile tõsteti nii eelmisel kui ka sel õppeaastal valminud uurimistöid.