12.-13. aprillil toimus Kuressaares juba kolmas riigigümnaasiumide rahvatantsufestival

Festivali esimesel päeval toimus seni suurima osalusega võistutantsimine Kuressaare spordikeskuses. „Kiigadi-kaagadi“ ja „Mustjala kõrge“ võistutantsimises osalesid kokku 62 paari. Võistutantsimine oli eriline, kuna toimus kolmandat aastat järjest võistlustantsu formaadis. Omavahel võistlesid tantsupaarid mitte rühmad. Kolmanda koha saavutasid Saaremaa Gümnaasiumi õpilased Kädi Õun ja Roland-Joann Kaus, teise koha Jõgevamaa Gümnaasiumi tantsijad Helis Kiis ja Indrek Virks. Esimese koha saavutasid sel aastal Viljandi Gümnaasiumi õpilased Adele Tamberg ja Kevin Jürgen.
Õhtusel simmanil autasustati finaali paare ning toimus meeleolukas tantsupidu. Laupäeval said festivali osalejad end proovile panna erinevates tantsulistes töötubades ning toimusid kontserdi proovid. Kell 14.00 algas Kuressaare spordikeskuses kontsert „Rahvatants ühendab“, kus kõik osalevad rühmad said esitada meelepäraseid tantse.
Rõõm oli näha palju säravaid ja tantsimist armastavaid noori, kes lubasid festivalile tulla ka tulevasel aastal.
Suur tänu Saaremaa Gümnaasiumi korraldusmeeskonnale, kuhu kuulusid Kadri Kanemägi, Eena Mark, Diana Õun ja Merle Rekaya ning õpilastest abilistele, tänu kellele sai kahepäevane festival edukalt läbi viidud! Suur tänu osalevatele rühmadele ja nende juhendajatele ning kohtumiseni uuel aastal!
Vaata mõlema päeva suurt fotoalbumit siit (fotograaf Gert Lutter):