Ajalooalaste uurimistööde võistlus „Vabadus. Võrdsus. Vendlus”

12. mail toimus Tartus 24. ajalooalaste uurimistööde võistluse „Vabadus. Võrdsus. Vendlus” lõppkonverents. Võistlusel Vabariigi Presidendi auhindadele pälvisid tunnustuse meie kooli õpilased. Esile tõsteti nii eelmisel kui ka sel õppeaastal valminud uurimistöid.

„Tänavune teema on loosung ajaloost, mille hüüumärgid on asendanud punktidega. Nende kolme märksõnaga tegelemine võimaldab otsida nende juuri ja mõjutajaid ning mõtestada seeläbi veel sügavamalt nende tähendust ja väärtust.
24. õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlus Eesti Vabariigi Presidendi auhindadele on mõeldud õpilastele, eesmärgiga süvendada noortes huvi ajaloo vastu ning avardada nende silmaringi. Samuti teadvustada, jäädvustada ja hoida rahvuslikke väärtusi ning arendada õpilaste iseseisva uurimistöö oskusi.” Lugege edasi siit: https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/53888…
Maleena Ots (G2) „Naiste rolli muutus Eesti ühiskonnas 1991–2022” (juhendaja Piret Tänav) pälvis EAÜSi tänukirja, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu ja KUMU eripreemiad.
Astrid Rei (I lennu vilistlane) „Taaselustus aastast 1954” (juhendaja Anni Haandi) pälvis Eesti Ajaloomuuseumi eripreemia ja loovtöö kategoorias raamatupreemia.
Palju õnne Astridile ja Maleenale! Suur tänu, Piret ja Anni!