Argument 2022 lõppes Presidendi turniiriga

Kahel nädalavahetusel toimus Saaremaa Gümnaasiumis Argument 2022. Üritus on põhi- ja keskkooli noortele suunatud koolitusprogramm, mis õpetab argumenteerimise, kriitilise mõtlemise ning selge eneseväljenduse oskuseid ning annab neile ka praktilise väljundi pannes noori lahendama hariduselu probleeme ning nendest rääkima kohalike otsustajatega.

Argument 2022 finišiks oli Presidendi turniir, mis tõi 27. novembril pealinna kokku 68 tiimi üle Eesti.

Saaremaa Gümnaasiumi tiimide üle saame uhked olla.  8. kohale (68st) jõudis tiim Kurgid Purgis koosseisus Mia Lätt, Liisbeth Vaima ja Marleen Karelson, esimeses veerandis olid ka SG Väitlusviikingid koosseisus Karl Markus Kallas, Raimond, Altmann ja Sirelin Ermann.

Marilyn Lempu pälvis aga 4. spiikrikoha Kesk-Eesti arvestuses.

Sirelin Ermann kommenteerib: “Emotsioonid on head. Kõigil oli väga lõbus ning lahkuti hea tujuga. Isegi kui tuli kaotus, visati paar head nalja ning mindi enesekindlalt edasi järgmisesse vooru. Saime juurde häid uusi kogemusi ja keegi ei kahetsenud, et selline väljakutse ette võeti.”

Väitluses on olulisim väitlemine ise. Suur tänu kõigile meie tiimidele. Argument 2022 koolitas meie õpilasi ka headeks kohtunikeks ja meie oma kooli turniiri läbiviijateks, nii et võitis osalemine ja väitlusrõõm iseenesest. Uute väitlusteni!

Argument 2022 SG osalejad tänavad oma juhendajaid Helen Haamerit ja Karl Andreas Kalameest, kes aitasid meil seda kõike teoks teha ja tulge meile jälle saarele väitlema!