Eesti Inseneride Liidu „Inseneri Infopäev“ Saaremaa Gümnaasiumis

Kategooriad

Inseneri Infopäevade eesmärgiks on tutvustada Eesti erinevates gümnaasiumites ettekannete ja põnevate töötubadega inseneeria laiahaardelisust, inseneri elukutset ja selle karjäärivõimalusi. Igal infopäeval astuvad üles kohalikud insenerid ja ettevõtted, kes oma tööd ja edulugusid tutvustavad, ning tehnikaharidust andvate ülikoolide tudengid, kes viivad noortega läbi töötubasid ja tutvustavad edasiõppimise võimalusi tehnikaerialadel.

“Meie eesmärgiks on tutvustada noortele erinevaid ja põnevaid inseneeria valdkonna karjäärivõimalusi ning näidata, kui loov, huvitav ja mitmekülgne inseneri elukutse on. Meie inforuumis ei ole väga palju juttu inseneridest ega tehnikaalastest saavutustest, mistõttu ei pruugi noored teada, mida erinevad insenerid teevad. Ürituse esimene pool on pühendatud ettekannetele ning teises pooles saavad noored ettekannete poolt tekitatud sädet tehniliste töötubadega toita. Inseneri Infopäevade ülesehitus võimaldab kontsentreeritud vormis noorte teadlikkust tõsta ja inseneeria vastu huvi tekitada“ räägib Eesti Inseneride Liidu inseneride järelkasvu strateegia projektijuht Kristi Kuusemets.

Esimene Inseneri Infopäev toimus 18.11 Saaremaa Gümnaasiumis. Üritusel tutvustas ehitusvaldkonda ja ehitusinseneri karjäärivõimalusi Merko Ehituse mudelprojekteerimise projektijuht ja endise Kuressaare Gümnaasiumi vilistlane Alan Väli ning laevainseneri elukutset Aasta Ettevõtteks valitud Baltic Workboatsi laevainsener ja Kuressaare Gümnaasiumi vilistlane Imre Kuusk. Kohale oli kutsutud ka Eesti Maaülikooli Tehnikaüliõpilaste Selts, kes elektroonika töötoas noorte tehnilised teadmised ja oskused proovile pani. Enda erialasid ning nendel õppimist tutvustasid Eesti Maaülikool ja Eesti Lennuakadeemia.

Saaremaa Gümnaasiumi jaoks oli see päev ka tähiseks inseneeria ja matemaatika õppesuuna avamisele.  STEM-valdkonna hariduse populariseerimine on kooli jaoks olulisel kohal, selle valdkonna kursused on nii Tulevikutehnoloogiate kui ka „Meri ja keskkond“ õppesuuna programmis, osaleme ka rahvusvahelises Erasmus+ programmis „STEM for future“. Loodame, et  inseneeria-valdkonna üritused koostöös Inseneride Liiduga muutuvad SG-s traditsiooniliseks.