Eesti Mudel-Euroopa Parlament 2021

Tänavu sügisel toimus 16. korda Mudel Euroopa Parlament ehk MEP, mis tõi üle eesti poliitika- ühiskonnahuvilised noored kokku pealinna.

Üritusest said osa võtta 9.- 12. klasside õpilased ja töö toimus erinevates komisjonides. Noortele oli võimalus töötada, kas kultuuri-, välis-, majandus- või hariduskomisjoni ridades. Saaremaa Gümnaasiumist osales erinevate komisjonide töös 13 õpilast. Komisjonitöö algas reedel huvitava mänguga, mis aitas omavahel paremini kontakti luua ja tutvustada ka järgnevate päevade töö formaati.

Aktiivne komisjonitöö oli äge ja avardas silmaringi nii teemakohaselt kui ka Euroopa Parlamendi toimimise osas. Viimasel päeval tutvustasid ja kaitsesid kõik komisjonid enda koostatud resolutsioone parlamendi hoones. Tähelepanu huvitavatele mõttekäikudele aitasid suunata tänased tipp-poliitikud.

Olen uhke nende noorte üle, kellega sain koos töötada ning selle üle, et meie koolis käivad nii arukad ja ägedad inimesed. Loomulikult oli meil ka väga lõbus vaba aega veeta ja seiklusi meil jagus. Eriline saavutus oli veel see, et kaks meie kooli noormeest Kennet Puiestee ja Oskar-Urmas Viherpuu on kutsutud osalema juba novembris toimuva rahvusvahelise MEPi tiimi. Edu!

Autor: Melani Veelaid, G2