Emakeelepäeva kõnekoosolek oma iseseisvust kaitsvate ukrainlaste toetuseks

Sel aastal emakeelepäeval korraldasid Saaremaa Gümnaasiumi ja Kuressaare Ametikooli õpilasesindused meie kesklinnas kõnekoosoleku, mis oli pühendatud emakeelepäevale ja Ukraina rahvale.

Koosolekul võtsid sõna vallavanem Madis Kallas, meie kooli õpilased Henry Härm ja Daniel Kõiv. Sõnavõtuga esines samuti endine Saaremaa maleva pealik härra Gunnar Havi. Luulet lugesid Henry Mänd ja Magnar Tomingas ametikoolist, esines meie kooli segaansambel.

Kogu ettevõtmine oli südamlik ja soe. Henry Härm tõdes enda kõnes, et maailm on dünaamilises muutumises iga päev ja jõhkrus oleks võinud jääda 20. sajandi pärusmaaks. Daniel Kõiv sidus enda mõtted Eespere „Ärkamise ajaga“, nentides, et hetkel näeb just selline välja reaalsus Ukrainas. Koosviibimiselt jäi kõlama mõte, et emakeel, kodu ja austus, lugupidamine rahvaste ja riikide, erinevate kultuuride vahel on tänase vaba maailma ainus tee. Suur tänu kõigile, kes ürituse korraldamisel ja läbiviimisel abiks olid!

Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl