Esimene Model US Congress tehtud!

Mudel Kongress on simulatsioonimäng, kus õpilased tulevad kokku, et enam õppida Ameerika Ühendriikide poliitilise süsteemi kohta ning aru saada paremini, mis Ameerika igapäevapoliitikas toimub. Sel nädalavahetusel tutvustasid õpilased enda eelnõusid, mille nad olid ise kirjutanud ning koostöös komisjonides täiendavalt edasiarendanud. Komisjonidest läbi käinud eelnõusid tutvustati uuesti senatis ja esindajatekojas, kus nende üle taas väideldi.

Õpilased lahkusid simulatsioonilt paremate teadmistega Ameerika Ühendriikide tervishoiupoliitikast, hariduspoliitikast, immigratsioonipoliitikast ning kriminaalõigusest. Kuna kogu sündmus toimus inglise keeles, arendas tegevus täiendavalt õpilaste eneseväljendusoskust just nimelt inglise keelt kasutades.

Simulatsiooni oli kaasrahastanud Euroopa Liit läbi Mudel-Eesti Sihtasutuse, täiendavalt toetasid meid Fulbright programmi inglise keele tugiõpetajad Ameerikast.

Model Congress is a simulation environment in which students come together to learn more about the United States government system and current politics. This weekend students introduced the bills they had written and collaborated in committees to edit their bills. After passing through committees, selected bills were reintroduced and debated in the House and Senate. Students passed legislation such as: To authorize the cancellation of removal and adjustment of status of certain individuals who are long-term United States residents and who entered the United States as children, and for other purposes (“Dream Act of 2023”), The Military Suicide Prevention Act of 2023, and Teacher Personal Days Standardization.

Students left the conference with greater knowledge regarding law enforcement and criminal justice, education, healthcare, and immigration policies in the United States. This conference strengthened student’s written and verbal English language skills and gave students a foundation to continue learning about the United States.