eTwinningu projektid alustasid!

Õpetaja Ülle Kreose juhtimisel alustasid sel õppeaastal kaks projekti, mis on suunatud G1 õpilastele.

Technology impact e Tehnoloogia mõju

Osalejad:

EESTI, Saaremaa Gümnaasiumi G1.o
TÜRGI, Eskişehir Fatih Fen Lisesi
TÜRGI, Durucak Ortaokulu
HISPAANIA, IES RIU TURIA
PORTUGAL, Agrupamento de Escolas Nuno Gonçalves, Lisboa

Tehnoloogia on inimeste elule positiivselt mõjunud, aidanud lahendada probleeme ja lihtsustada erinevate ülesannete täitmist. Tulevikus pakuvad tipptehnoloogiad ja kiirenevad muutused meile nii väljakutseid kui ka võimalusi. Tegelikult hakkavad paljud tänased õpilased töötama töökohtadel, mida veel ei ole!

Projektõppe põhise lähenemise kaudu avastavad õpilased, kuidas mõjutab tehnoloogia meie igapäevaelu.

Õpilased uurivad tehnoloogilisi uuendusi (eeliseid ja puudusi), aga ka mõjusid ühiskonnale, keskkonnale ja tervisele. Lisaks esitluste, videote, plakatite ja/või infograafika loomisele osalevad õpilased STE(A)M tegevustes ja akadeemilistes debattides.

Surrounded by water e Ümbritsetud veega

Osalejad:

EESTI, Saaremaa Gümnaasium, G1
PORTUGAL, Escola Secundária Antero de Quental, Ponta Delgada São Miguel, Açores
PRANTSUSMAA, Collège Lycée Saint-Louis
TÜRGI, ÖZEJDER SOSYAL BİLİMLER LİSESİ
JORDAANIA, Nusaybah AlMazeneah Primary School

Selle projekti käigus kavatseme rohkem teada saada meid ümbritsevate merede kohta (loodustingimused, elustik ja selle kasutamine). Võrdleme erinevaid meresid

Arutleme merereostuse, linnade, tööstuse ja põllumajanduse surve üle, püüame leida lahendusi selleks, et puhas vesi oleks kättesaadav ka järgmistele põlvkondadele. Saame teadmisi riikliku ja rahvusvahelise keskkonnapoliitika kohta ja jagame oma teadmisi partneritega.

Õpitu põhjal koostame erinevates keeltes meresõnastiku. Uurimistöö abistamiseks ehitavad õpilased võimalusel robootikas sõidukeid (paate vm taolist).

Olles õppinud kõike mere kohta, võime unistada paremast tulevikust.