G2 „Juhtimise“ suunamoodul jõudis eelmisel nädalal võiduka lõpuni.

Kategooriad
G2 „Juhtimise“ suunamoodul jõudis eelmisel nädalal võiduka lõpuni. Kahe esimese kursuse jooksul omandasid õpilased teadmisi suhtlemispsühholoogia ja grupiprotsesside juhtimise valdkonnast. Viimase kursuse käigus panid õpilased proovile varasemalt omandatud teadmised pedagoogilises praktikas.
Saaremaa Gümnaasium tänab kõiki, kes meie 28 noort varjutama või praktikale lubasid. See kogemus on olnud kirjeldamatult äge! Kummardme maani! Aitäh!
🔹 Hea G1 õpilane, oled juba mõelnud millist suunamoodulit uueks aastaks valida? Mida soovitab G2.n klassi õpilane Lisette Milpak?
„G2 suunamoodul „Juhtimine“võiks sobida õpilasele, kes on väiksena unistanud õpetajaks saamisest, kuid on selle mõtte aja jooksul tahaplaanile jätnud, võib-olla seetõttu, et õpetajaametit ei väärtustata ühiskonnas alati piisavalt või on selle ümber tekkinud negatiivseid hoiakuid. See moodul aitab taasavastada õpetamise ja juhtimise võlu ning aitab arendada oskusi inimeste suunamisel, toetamisel ja inspireerimisel.“
🔹 Mida uut õppis suunamoodulis „Juhtimine“ G2.j klassi õpilane Bianca Marie Rannama?
„Suunamoodul õpetas mulle eeinevaid suhtlemisvõtteid ning ka midagi, mida ma ise alguses ei oodanud. Usun et hea juht on inimene, kes märkab teisi enda ümber ja oskab mõista nende käitumist. Seoses erinevate ülesannetega oli vaja meil õpilastena teha tihti nii olukorrale kui inimeste käitumsele analüüse ja näen, et teen seda nüüd pea igapäevaselt ja alateadlikult. Niisiis minu jaoks õpetas see moodul kindlasti avaliku esinemise ja konfliktilahendamisoskuste kõrval ka analüüsioskuseid inimeste ja olukordade mõistmiseks.“
🔹 Ja mis meeldis „Juhtimise“ suunamooduli juures enim G2.k klassi õpilasele Sander Maripuule?
„Kui ma aasta alguses suunamooduli valisin, ei osanud ma midagi oodata, kuid kiiresti avastasin, kui väga mulle see meeldib. Iga tunni aluseks on avatud suhtlus. Igaühe arvamus on teretulnud ja see on miski, mis muudab tunnis käimise äärmiselt sümpaatseks ning mille tõttu on klassiruumis alati positiivne ning tervitav atmosfäär. Kursuste jooksul lahendati klassi peale hulganisti huvitavaid praktilisi ülesandeid, mis peegeldasid tunnis õpitud erinevaid suhtlusolukordi ja muutsid tunnid lõbusaks. Lisaks sellele omandasin laiapõhjalised teadmised juhtimisest ja protsesside eestvedamisest läbi inspireerivate külaliste ja meeldejäävate ülesannete. Kõige lahedamaks osutus suunamooduli nädal, kus sai varjutada erinevate valdkondade juhte ja omal käel tunde läbi viia vabalt valitud keskkonnas.
Kui olete huvitatud tulevikus nii enda kui ka teiste juhtimisest või otsite lihtsalt vaheldusrikast kooliainet, kus iga tund on põnev ja kaasahaarav, siis soovitan moodulit soojalt.“
🔹 G2 „Juhtimise“ suunamooduli fookuses on eneseteadlikkus ja koostööoskused. Lähemalt tutvutakse suhtlemispsühholoogia, minapildi avardamise ja tulevikukompetentsidega ning grupiprotsesside juhtimisega. Laiem eesmärk on leida loovaid lahendusi olulistele haridusvaldkonna väljakutsetele. „Suhtlemispsühholoogia“ kursust juhendab meie kooli õppenõustaja-psühholoog Eveli Kallas ja „Grupiprotsesside juhtimise“ ning „Pedagoolise praktika“ kursuseid juhendab õppejuht Laura-Liisa Adlas.
Foto: Karl Jakob Toplaan