Gümnasistid tutvusid jutuvestmise maailmaga

Kategooriad

Eesti Rahvakultuuri Keskuse eestvedamisel korraldatud jutuvestmisfestivali Ööbikuööd raames toimus Saaremaa Gümnaasiumis 19. mail elu-uurija ja jutuvestja Erki Kaikkoneni juhtimisel jutuvestmise töötuba gümnasistidele.  Pea kahe tunni jooksul avastati üheskoos lugude maagilist mõju ja õpiti seeläbi tundma iseennast. Noored jagasid toimunust vaid suurepäraseid muljeid.  

G1 õpilane Henry Mänd arvas, et Kaikkoneni õpituba oli väga huvitav ja õpetlik. „Saime teada palju nippe hoolivamalt elamiseks, kindlasti aitas see näha erinevaid vaatenurki. Õpituba sütitas ka pisikese kire muinasjuttude vastu!“ jagas ta muljeid.  

Kevin Rand G2st arvas, et õpituba andis talle häid ja värskeid mõtteid tulevikus kasutamiseks. 

Melani Veelaid G2st jagas samuti muljeid: „Kohtumine Erki Kaikkoneniga oli võrratu kogemus, mõtlemapanev ja inspireeriv. Kohtumiselt võtan endaga kaasa põgusad teadmised jutuvestmisest, aga peale selle ka teadmised, kuidas endale avalik esinemine mugavamaks muuta ning kuidas tulla toime ärevusega ja seda leevendada. Tänane kohtumine on kindlasti üks nendest kogemustest, mida ma ei unusta ja mille üle ma veel pikalt mõtlen. Olen äga õnnelik, et sain osa võtta sellisest võimalusest ja siiralt tänulik Erki Kaikkonenile, et ta meie kooli külastas ning jagas neid sügavaid ja tähendusrikkaid elutõdesid meiega!“ 

Aitäh, Erki, õpilaste muljed kõnelevad iseenda eest ja suur tänu Krista Lemberile, Saaremaa Rahvakultuuri Seltsi eestvedajale, kes meie koolile selle suurepärase võimaluse pakkus.