Hanno Kull võitis üleriigilise muusikaolümpiaadi

Kategooriad

15.-16. märtsil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimunud XII muusikaolümpiaadi üleriigilises voorus pälvis Meribel Vahstein (G2.k) pronksdiplomi. Peavõidu – kulddiplomi ja  I koha, tunnustuse parima eestikeelse laulu esituse eest ning kõrge professionaalse muusikalise potentsiaaliga osaleja eripreemia tõi koju Hanno Kull (G2.j).

Lisaks edastati Hannole EMTA-poolne kutse alustada sisseastumiskatseteta õpinguid muusikapedagoogika või muusikakultuuri erialal. Aprilli keskel esindab noormees Eestit rahvusvahelisel olümpiaadil Küprosel.
Palju õnne tublidele gümnasistidele ja kiitus juhendajale Laine Lehtole!

Muusikaolümpiaadi tegevused olid jagatud kahele päevale. Reedel lahendasid osalejad muusikateooria-, silmaringi- ja muusika kuulamise ülesandeid, laulsid noodist ja koputasid rütmiharjutust. Laupäeval toimus kaks avalikku kontserdivooru – eestikeelse laulu esitamine ja omalooming. Gümnaasiumiastmes oli vaja kirjutada ka kontserdiarvustus, mida hindasid eesti muusikaajakirjanik, -kriitik ja -pedagoog, ajakirja Muusika peatoimetaja Ia Remmel ning muusikateoreetik ja helilooja Kerri Kotta. Lisaks neile kuulusid gümnaasiumiastme olümpiaadi hindamiskomisjoni veel helilooja Riho Esko Maimets (esimees), ooperilaulja Arete Kerge, muusikaõpetaja ja EMTA lektor Kadi Härma ning muusikaõpetaja Eva Lisa Markus. 

Avalikes voorudes esitas Meribel Mari Jürjensi laulu “Paradiis” ja omaloomingulise klaveripala “Unistus”, Hanno Urmas Alenderi laulu “Kui mind enam ei ole” ja omaloomingulise klaveripala “Väike lauluke”.  

Üleriigiline muusikaolümpiaadide traditsioon sai Eestis alguse 2002. aastal, esimene rahvusvaheline olümpiaad toimus 2012. aastal Tallinnas. Hanno Kull on esimene saarlane, kes osaleb rahvusvahelisel olümpiaadil.