Hea Eeskuju 2021 – Martin Vesberg

7. oktoobril toimus Alexela kontserdimajas järjekordne Eesti suurim noortekonverents Lahe Koolipäev. Konverentsi lõpus kuulutati traditsiooniliselt välja ka Hea Eeskuju konkursi selleaastane võitja. Žurii tegi valiku neljateist erineva oma kodukandis tähelepanu pälvinud finalisti seast. Suure rõõmuga saame öelda, et laureaadiks osutus Saaremaa Gümnaasiumi abiturient Martin Vesberg.

„Mees nagu orkester,“ ütleb Martini kohta tema mentor ja Saaremaa Gümnaasiumi õpetaja Diana Õun ning lisab, et tema arvates ei ole olemas asju, mida Martin teha ei oskaks. Mentor toob eraldi välja Martini pühendumuse, tahtejõu ning suure südame ja hoolivuse. Martini enda sõnade järgi on tema suureks inspiratsiooni allikaks just Saaremaa ja loodus, mis saadavad teda paljudes tema tegemistes. Korduvad kaastööd ETV saatele „Osoon“, loodusteemalised uurimistööd ja loodusfotograafia, muusikaga tegelemine, Saaremaa Miniteatripäevadel korraldusmeeskonnas osalemine, erinevad videod koolielust ja edukas õppetöö – kõiges eelnevas on Martin saavutanud tähelepanu ja olnud eeskujuks nii noortele kui ka kogukonnas laiemalt.

Hea Eeskuju konkursi laureaadi video on leitav siit.