Intervjuu koolisõrmuse kavandi konkursi võitja Helis Luksiga

Tekst: Renee Maripuu

Millised on sinu emotsioonid sõrmusekavandi konkursi võidu puhul?

Kindlasti olen õnnelik, sest mul oli alguses küll kindel idee olemas, aga teadsin, et loota väga ei tasu, sest ka teistel on fantastilised ideed ja mõtted olemas.

Mis oli sinu inspiratsiooniallikaks?

Esmalt kui ma sõrmuse disainile mõtlesin, siis ma natuke uurisin Eesti enda ehtekunstnike teoseid. Sealt ma nägin küll hästi palju erinevaid kujundusi, kuid sealt eriti midagi enda mõttega haakuvat ei leidnud. Sellegipoolest sain ettekujutuse milline võiks minu sõrmus välja näha.

Sõrmusekavandi tegemine on suur asi. Mida arvad sina sellest, et oled nüüd kirjutatud kooliajalukku?

Hetkel on seda veidi raske ette kujutada, aga see on kindlasti suur tunnustus. Tunnen, et Saaremaa Gümnaasium on mulle juba andnud nii palju, et see on justkui minu viis tagasi anda.

Kavand ei ole veel kindlasti lõplik, et kas oled ka valmis koostöös kooli ja kullassepaga muudatusi tegema?

Absoluutselt. Olen juba ka ise mõelnud, milline võiks olla lõpuks see viimane viimistlus. Kindlasti on see aga õpilaste otsus ja ka kullassepa otsus, mida üldse võimalik teha on.