Keskkoolide Eesti meistrivõistluste I etapp 21/22

Keskkoolide Eesti meistrivõistluste I etapp toimus 4.-5. detsembril Tartu Forseliuse Koolis. Üle pika aja said väitlejad taas pidada turniiri täismahus koolis kohapeal. Kokku väitles eestikeelsel turniiril 37 võistkonda ja venekeelsel 10 võistkonda. Teema oli seekord „Euroopa Liit peaks takistama liikmesriikidel Hiinaga lähedaste suhete arendamist“. Saaremaa Gümnaasiumit esindas 4 tiimi ja parim meeskond oli SG Esimimmud, kes jõudis välja veerandfinaali. Võistkonnas väitlesid Merit Vinkel, Emeli Pikner ja Thomas Hendrik Liiv, viimane oli ka meie kooli parim spiiker.

Merit Vinkel kommenteeris väitluselamusi: “Etapil osalemine oli väga põnev, sest oli hirmus minna vastu kogenenumatele väitlejatele, kel juba aastaid väitlust selja taga. Tegelikult aga aitas see meil paremaks saada ja see, et meil lõppkokkuvõttes nii hästi läks, et saime koguni veerandfinaali, oli väga üllatav. Üleüldiselt oli kogemus väga lõbus ja õppisime nende päevade jooksul uskumatult palju, ka Hiina kohta.“

Palju õnne kõigile meie tiimidele – tegite väärika avangu väitlusmaailmas.

Meie väitlejad saadavad soojad tervitused ja tänusõnad meie suurtele abilistele, aitäh Karl-Enrik Kriis, Oskar Samuel Rebane, Anniki Mikelsaar ja Karoliine Pruul.