Koroonaviiruse levik ja Saaremaa Gümnaasium

Kategooriad

Alates esmaspäevast, 24. jaanuarist 2022 saavad koolilapsed lõpetada lihtsustatud karantiini senise PCR-testi asemel 5. päeval tehtava antigeeni kiirtestiga. Uus kord puudutab kõiki kuni 2021/2022. õ-a 19-aastaseks saavaid üldharidus- või kutsekoolide õpilasi, kes ei ole vaktsineeritud ega COVID-19 haigust läbi põdenud.

  • Kui pärast lähikontakti toimumist 5. päeva hommikul tehtud antigeeni kiirtest on negatiivne, siis 5.–7. päeval tohib õpilane käia üksnes koolis ja osaleda huvihariduses ning noorsootöös. Muud tegevused, kus kontrollitakse COVID-tõendit, nagu kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, spaas, kohvikus käimine, on seitsme päeva jooksul pärast lähikontakti keelatud. COVID-19 sümptomite ilmnemisel tuleb õpilasel jääda koju ja võtta ühendust perearstiga.
  • Kui 5. päeval tehtud kiirtest on positiivne, peab võtma ühendust oma perearstiga või helistama perearsti nõuandeliinile 1220, et saada saatekiri PCR-testile.
  • Kui õpilane testida ei soovi, tuleb tal viibida seitse päeva pärast lähikontakti karantiinis.
  • Kui vaktsineerimata/põdemata õpilane tuleb reisilt, peab ta neli päeva veetma eneseisolatsioonis. Viiendal päeval saab ta end testida antigeeni kiirtestiga. Kui test on negatiivne ja õpilasel ei ole haiguse sümptomeid, tohib ta edasised kolm päeva minna üksnes kooli ja osaleda huvihariduses, noorsootöös.
  • Vaktsineeritud või viimase kuue kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenud lähikontaktsed õpilased ei pea jääma karantiini, aga on soovitav neil samuti viie päeva jooksul jälgida tervist ja vältida mittevajalikke kontakte.

Rohkem infot: Koroonaviiruse levik ja haridusvaldkond: juhised | Haridus- ja Teadusministeerium (hm.ee)