Kuressaares toimus riigigümnaasiumide II rahvatantsufestival

28. – 29. aprillil toimus Kuressaares riigigümnaasiumide II rahvatantsufestival. Saaremaa Gümnaasiumis said kokku lisaks kooli enda tantsijatele riigigümnaasiumide rahvatantsurühmad Jõgevamaa Gümnaasiumist, Nõo Reaalgümnaasiumist, Võru Gümnaasiumist, Jõhvi Gümnaasiumist, Läänemaa Ühisgümnaasiumist ja Tartu Tamme Gümnaasiumist.

Festivali esimesel päeval toimus Kuressaare Spordihoones Ullo Toomi raamatu „Eesti rahvatantsud“ järgi „Vurr-sahkadi“ ja „Keigapere tandsu“ võistutantsimine, millele järgnes õhtune võitjate autasustamine ja simman Saaremaa Gümnaasiumis. Esikohale tantsisid end sel korral Ingemari Aija ja Casper Ranne Tartu Tamme Gümnaasiumist (43), kes möödunud aastal jäid võistutantsimisel teiseks. Teise koha saavutasid Gerda Michelson ja Hendrik Andrejev (19) Võru Gümnaasiumist ning kolmanda koha said Karet Meier ja Remy-Martin Raamets (34) Tartu Tamme Gümnaasiumist. Saaremaa Gümnaasiumi tantsupaar Mark Lonks ja Helena Pruul pääsesid finaali ning saavutasid kuuenda koha. Iga osalev tantsurühm sai võistutantsimisele saata vaba arvu paare. Sel aastal võttis võistutantsimisest osa 43 paari. Vastutusrikast kohtunikurolli täitsid tantsija ja koreograaf Richard Beljohin, tantsutrupp LiPsu juhendaja ja tantsija Juhan Kanemägi, Tallinna Tehnikaülikooli rahvatantsuansambli Kuljus kunstilise juhi assistent Reet Sillavee, Eesti rahvatantsujuhtide liidu juhatuse liige ja tantsuõpetaja Ave Erikso ning Saaremaa tantsuõpetaja Virge Varilepp.

29. aprill oli rahvusvaheline tantsupäev. ERRSi kodulehel kirjutatakse päeva kohta nii: „Tantsupäeva tähistamine aitab märku anda suuremale hulgale inimestele, et tantsukogemus on omaette väärtus ja selle kunstialaga alustada ei ole mitte kunagi hilja. Rahvusvaheline tantsupäev aitab tuua tantsukunsti lähemale igale inimesele ning anda võimaluse kõigile huvilistele tantsimisest või tantsusündmusest osa saada.“ Riigigümnaasiumide II rahvatantsufestivali raames tähistati tantsupäeva vääriliselt. Südapäeval liikus osalejate rongkäik Saaremaa Gümnaasiumi juurest kesklinna, möödudes Anna Raudkatsi mälestustahvlist Pärna tänaval. Kesklinnas tantsiti lisaks muudele tantsudele ka tantsupäeva ühistantsu „Kiigadi-kaagadi“. Peale ühistantsimist liikusid festivalil osalevad rühmad kontserdile „Rahvatants ühendab“ Kuressaare kultuurikeskusesse. Kontserdil esitasid noorterühmad oma lemmiktantse ning lõpus tänati juhendajaid, osalejaid ja Saaremaa Gümnaasiumi õpilastest abilisi. Festivalist võttis osa ligi 200 riigigümnaasiumide rahvatantsijat.

Nii korraldajad kui ka osalejad jäid festivaliga väga rahule ning juba pandi kirja ka esimesed mõtted uue aasta peale mõeldes.

Suur tänu kõikidele osalejatele, abilistele, toetajatele ja korraldajatele!

Vaata suuremat galeriid siit!