Maakonna haridustöötajate tunnustamine 2023

Saare maakonna hariduskonverents toimus sel aastal 24. augustil Tornimäe rahvamajas, kus tunnustati ühtlasi parimaid haridustöötajaid. Rõõm on suur, sest taas oli nominente ja laureaate hoolega ka meie koolist!

Aasta klassijuhataja 2023 on Enda Torga Saaremaa Gümnaasiumist.

Tal on oskus inimesi enda ümber märgata (nii õpilasi kui ka kolleege), neid kiita, positiivselt mõelda ja mõnus huumorisoon, teevad temast asendamatu meeskonnaliikme ja mentori. Ühe õpilase ütlus: „Ta soovib meid alati mõista ja aidata. Kui koolis toimuvad üritused lükkab ta alati meid tagant, et me ikka osaleksime ja kui meil on ideedest puudus, aitab ta paar ideed välja mõelda. Loomulikult on ka väga sõbralik ja rõõmsameelne.”

Aasta klassijuhataja nominentide seas oli meie koolist lisaks Külli Mänd, Maidu Varik, Marju Roberts, Merje Tammai, Merle Rekaya ja Riina Haljas.

Aasta haridustegu 2023 on Saaremaa valla kuu hariduslugu, eestvedaja Laura-Liisa Perova Saaremaa Gümnaasiumist.

Haridustegu on hariduslugu kohaliku kogukonna poolt hinnatud tunnustus ja igakuiselt esitatakse ning märgatakse haridusmaastikul toimuvat. Haridusloo konkursile esitatav kandidaat e hariduslugu toetab vastavalt oma statuudile iga õppija individuaalset arengut ja individuaalse õpitee rakendamist, seab õppimises fookusesse uute ja tulevikku suunatud oskuste arendamise ning toetamise, kasutab süsteemselt ja innovaatiliselt nüüdisaegseid õpimudeleid, rakendab muutunud õpikäsitust, tugineb kaasava hariduse põhimõtetele.

Aasta haridusteo nominendid olid ka Saaremaa haridusuuendus konverents „Disainime koos“, Saaremaa Gümnaasiumi karjäärikonverents G2 õpilastele ja Saaremaa Gümnaasiumi 3. lennu revüüetendus.

Aasta hariduse sõber 2023 on Urve Aedma Saaremaa Gümnaasiumist.

Ta töötab koolis, mis on kogu kooliruumi süda. Saaremaa Gümnaasiumi avatud raamatukogu on kohtumispaik kogu kooliperele ning seetõttu on äärmiselt oluline, et raamatukogu administraator oleks täisväärtuslik koolipere osa, mida ta kahtlemata on. Tal on imeline oskus noori suunata ja juhendada. Samas on ta väga hinnatud õpilaste seas ning tema poole julgetakse alati pöörduda muredega.

Aasta haridus sõber kategooria nominentideks olid ka Merike Rehepapp, Helen Arov, kes on Saaremaa Gümnaasiumi koostööpartnerid, Helen Vainula, Karola Sepp, Triin Toomesaar Saaremaa Gümnaasiumist.

Aasta tugispetsialisti nominendiks oli esitatud Marii Kõrgesaar.
Aasta huvialaõpetaja nominentideks Emeli Pikner, Mihkel Vendel, Tanel Ting ja Thomas Hendrik Liiv.
Aasta gümnaasiumiõpetaja nominentideks olid Getter Must, Laura Kaldjärv, Linda Kivistik ja Monika Mander.

Palju-palju õnne, oleme teie üle uhked!