Meie õpilased olid edukad e-rehkenduse lahendamisel

2. oktoobril toimus esimene üle-eestiline e-rehkendus, mille eesmärk oli propageerida matemaatikat kui eluks olulist vahendit ja rõhutada selle tähtsust ka teistes eluvaldkondades. E-rehkenduse viisid läbi Tallinna Tehnikaülikool ja ERR.

Illustratsioon: Siiri Taimla

Vikerraadio eetris kuulutas president Alar Karis e-rehkenduse avatuks kell 9.55. Ülesandeid sai lahendada ERR-i portaalis kuni kella 13-ni. Need algasid kõige lihtsamate, 1. klassi tasemel ülesannetega ja lõppesid 12. klassi õppekavasse kuuluvate ülesannetega.

Tulemusi hinnati neljas kategoorias: põhikooli- ja gümnaasiumiõpilased, õpetajad, teadlased ning kõik teised osalejad. Parimate edetabelisse pääsemiseks arvestati nii õigete vastuste arvu kui ka seda, kes alates kella 10-st lahendas ülesanded kõige kiiremini.

Tallinna Tehnikaülikooli avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg kommenteeris Vikerraadio saates “Reporteritund”, et 11 000 osalejast vastas kõigile ülesannetele õigesti vaid 95 inimest, mis näitab, et nende matemaatikaalased teadmised on väga head.

Saaremaa Gümnaasiumist saavutasid silmapaistvad tulemused Illimar Kirss ja Jarno Mononen. Illimar Kirss tuli üldarvestuses 19. kohale ning gümnaasiumiõpilaste seas 5. kohale. Jarno Mononen saavutas üldarvestuses 21. koha ja gümnaasiumiõpilaste seas 7. koha.

Kiitus tublidele osalejatele!