Mõttespordi olümpiaadilt esikohad

Kategooriad

Kui juba varem andsime teada, et olümpiaadi võitis gümnaasiumiastme vanusegrupis meie G1 gümnasist Illimar Kirss, on koolide arvestuses Saaremaa Gümnaasium kolmandat aastat järjest samuti esikohal.

See saab kõik teoks ainult tänu tublidele noortele, kellest enamuse saime õpetaja Arne Loorpuuga pildile. Olümpiaadil osalesid ja tubli panuse andsid Illimar Kirss, Ron Sebastian Puiestee, Jarno Mononen, Siimon Ermann, Olivia Valk, Kristin Zenkevics, Marta Link, Robert Pihl, Märten Toompuu, Eduard Lauge, Oliver Valk, Kristiin Pulk ja Raul Joaquin Seppel.
Täiendavalt andis Marten Meikop, mõttespordi olümpiaadi korraldaja teada: “Mõttespordi olümpiaadi on nüüd korraldatud 12 aastat. Tekkis küsimus, kas keegi on osalenud olümpiaadil kõik need 12 aastat. Sellele vastuse saamiseks tegime eraldi edetabeli ja tõesti, meil on üks õpilane – Oliver Valk Saaremaa Gümnaasiumist, kes on mõttespordi olümpiaadil osalenud kõik 12 aastat.”
Palju õnne!
Mõttespordi olümpiaadi eesmärk on populariseerida mõttesporti koolinoorte seas. Võistlus on tasuta ning toimub interneti vahendusel – õpilased saavad olümpiaadist osa võtta oma kooli arvutiklassist.
Turniirid toimuvad viiel alal: Vene kabe, Male, Gomoku, Sudokude lahendamine ja ristsõnade lahendamine.
Õppeaasta jooksul toimub 4 etappi ning arvestus toimub kolmes erinevas vanusegrupis: algkool, põhikool ning gümnaasium.
Mõttespordi olümpiaadi korraldab Eesti Mõttespordi Liit, Eesti mõttespordi portaal Vint.ee, Eesti Kabeliit, Eesti Maleliit ja Eesti Renjuliit.