Näitekunst – kellele ja milleks?

Meie oleme Tanel Ting ja Mihkel Vendel ning kutsume näitekunsti huvilisi Saarema Gümnaasiumi teatrikunsti valikkursusele 2022/23. õa.

Möödunud aasta oli edukas ja meil õnnestus kogeda nii mõndagi põnevat. Kuna vanad olijad ei ole nõus stuudiost ära minema ja jätkavad, oleme otsustanud võtta vastu täiesti uue lennu värskeid teatrikunsti huvilisi. Loome uue grupi uutele huvilistele ehk Saaremaa Gümnaasiumis hakkavad tegutsema 2 gruppi teatrihuvilisi noori. Kõik huvilised, G1, G2, G3 klassidest, ootame Teid!

• Esimene kohtumine on 7. septembril kell 19.00–21.00 Saaremaa Gümnaasiumi auditooriumis, kus me tutvustame teile, kes me oleme ja mille suunas soovime liikuma hakata. Selga mugavad riided.
  • September saab olema tutvumiskuu ehk huvilistel on võimalus käia tundides ja teha kaasa. Kuu lõpus teeme valiku, keda kutsume teatristuudiosse.
  • Ootame teatrikursusele noori, kes soovivad astuda julge sammu ja panna ennast proovile lavalaudadel ning üheskoos luua midagi põnevat. Oodatud on kõik, kes on vähegi huvitatud teatrikunstist. Kindlasti tuleb arvestada, et tunnis osalemine on kohustuslik ja vajalik, et läbida kooliteatri valikkursus. Tegu on kursusega, kus töötatakse üheskoos lavastuse loomise nimel ja igalühel on terviku loomiseks enda eesmärk ja ülesanne.
  • Tundide toimumised hakkavad selguma iga kuu alguses. Üheskoos otsutame, sest peamine on et kõik käiksid kohal. Tunnid hakkavad toimuma õhtustel aegadel Saaremaa Gümnaasiumis või Kuressaare Teatris. (Ideaalis on peamisteks päevadeks esmaspäev, kolmapäev, neljapäev kell 19.00–21.00)
  • Esimesel kohtumisel räägime juba kõigest muust ja vastame kõikidele küsimustele.
  • Septembri kohtumised:
    Kolmapäeval, 07.0919.00–21.00 SG auditoorium
    Neljapäeval, 08.09 19.00–21.00 SG auditoorium
    Esmaspäeval, 12.09 19.00–21.00 SG auditoorium
    Kolmapäeval, 14.0919.00–21.00 SG auditoorium
    Neljapäeval, 15.09 19.00–21.00 SG auditoorium
    Kuu lõppu tuleb veel kohtumisi, millest räägime eraldi

Mihkel Vendel

Oma kooliteed alustasin Kuressaare Vanalinna koolist, kust algas suuresti ka minu lavakarjäär. Loogilise jätkuna suundusin Kuressaare Gümnaasiumisse, kus saabus täielik arusaam, et etenduskunst on minu kutsumus. Ideaalse võimalusena avanesid minu ees Viljandi Kultuuriakadeemia väravad, kus nelja aastaga omandasin näitleja eriala põhitõed, mida praktiseerin ja omandan tänaseni.

Põhikutsumuse kõrvalt tegelen üsna usinalt kitarrimängu, laulmise ja jalgpalliga. Samuti kuulub minu öökapile korralik kogus lektüüri, millesse võimalusel süüvida.

Noorte õpetamise osas sooviksin peamiselt keskenduda nende maailmapildi avardamise, lavalise vabaduse ja fantaasiamaailma kasvatamise suunas. Soov nendega mõtestada ja puudutada teemasid, mis neid kõnetavad ning leida väljendusviise, kuidas oluline sõnum lavale seada.

Tanel Ting

Olen saarlane, lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia näitleja eriala ja nüüd töötan Kuressaare Teatris näitlejana.

Teiseks tööks on mul teatrikunsti õpetamine noortele. Lisaks annan töötubasi ja vaikselt proovin kätt lavastamisemaailmas.

Olen ennast sidunud sooviga anda panus Saaremaa noorte huviharidusse ja seda just teatrikunsti näol. Tundides tegelen noorte fantaasiamaailmaga ja loovusega ning seon sinna tantsu, mängu, häälega töötamist, etüüde ja igasuguseid erinevad harjutusi, mis annaksid aimu näitleja elukutsest ja lavastuste loomisest.

Kogun luuleraamatuid ja armastan kirjutada. Lisaks harrastan tantsukunsti, mille põhimõtteid rakendan ka enda loomingulises töös.

Muidu olen rahulik ja vaikne talumees, kes Kuressaare külje all metsas unistab ja tegutseb uute projektide ja ideede kallal, mida ellu viia!

Ilusat uut kooliaastat!