Noorte Riigikogu 2022

17.-18. märtsil toimus Tallinnas Noorte Riigikogu, mille käigus simuleeriti Riigikogu fraktsioonide tööd ning Riigikogu üldistungit, mis tõi kokku noori üle terve Eesti. Üritusest said osa võtta gümnaasiumiealised õpilased ja ülikoolitudengid.

Osalejad jagunesid kõikide tänaste parlamendierakondade vahel: Reformierakonna, Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna. Samuti oli võimalus olla osa meediatiimist, kus sai esindada üht eesti meediaväljaannet. Saaremaa Gümnaasiumist osales üritusel 13 õpilast.

Esimene päev veedeti Glehni lossis, kus saadi kokku enda fraktsioonidega ning tegeleti seaduse muudatuseelnõude koostamisega, mis läks teisel päeval üldistungil hääletusele. Fraktsioone külastasid Yoko Alender, Siret Kotka, Anti Poolamets, Tarmo Kruusimäe ja Raimond Kaljulaid, kes aitasid noortel nende erakonna jaoks olulisi probleeme kaardistada. Meediatiimile käis nippe jagamas Vilja Kiisler. Päev lõppes eelnõudele muudatusettepanekute tegemisega ja lobitööga, kuhu kuulus ka saun. Üritusele pani ilusa punkti viimane päev Riigikogus, kus fraktsioonid enda eelnõusid kaitsesid.