Õpilasesinduse liikmed vastavad küsimustele

Kategooriad

Helis Luks (õpilasesinduse president)

Millega tegeled vabal ajal? 

Nimekiri on pikk ja lai, aga eelkõige armastan luule loomist ja videomänge. Lemmikud on RDR2, Skyrim, Horizon ja Resident Evil mängud. 

Mis on su unistus? 

Mõista inimloomust ja ümbritsevat maailma. Leida kedagi, kellega koos filosofeerida, maailma muuta ja teineteist aksepteerida.

Kuidas on ÕE sind arendanud? 

Noorem mina oli üsna küüniline ja maailmas kahtlev, kuid pärast kolme aastat  on pilt drastiliselt muutunud. Minu koolikaaslased ja õpetajad on muutnud mu elu nii värviliseks, et soov neid aidata ei lakka minus tõenäoliselt kunagi.

Kuidas defineerid ennast inimesena? 

Mitmekesine. Mulle on ka väga südamelähedane muusiku Mitski mõte: „I used to rebel by destroying myself, but realized that’s awfully convenient to the world. For some of us, our best revolt is self-preservation.” 

Millised on sinu hirmud? 

Konkreetsed hirmud puuduvad, aga ebamugavust tekitavad minus peamiselt kirurgid ning äärmuslik apaatia inimestes. 

 

Henry Härm (õpilasesindus asepresident)

Mis on su lemmikraamatud/filmid? 

Minu lemmikraamatuteks ilukirjandusmaailmas on George Orwelli „1984” ja „Loomade farm”, eestikeelsetest autoritest hindan Sass Henno teoseid. Üldjuhul loen ma siiski entsüklopeediaid, biograafiaid või ajalooraamatuid. 

Milline on olnud sinu kõige pikem või meeldejäävam reis? 

Kaks nädalat kestnud bussireis Saaremaalt Kreekasse pani mind armastama Balkanimaade noori demokraatiaid. 

Mis on su unistus?  

Unistan, et Hiina RV ei saaks maailma mõjuvõimsaimaks riigiks. 

Mis on su tulevikuplaanid? 

Suur soov oleks suunduda haridusvaldkonda, kuid pragmaatiliselt oleks mul kasulikum minna riigiametniku radadele kõndima. 

Kust tuli soov saada ÕE liikmeks saada? 

Soov tuli südamest. 

 

Hanno Kull (õpilasesinduse protokollija)

Kust tuli soov ÕE liikmeks saada? 

ÕE liikmeks tahtsin saada, kuna ootasin koolielult midagi enamat, soovisin koolis aktiivsem olla ja rohkem ära teha. See soov on mind toonud juba minu teise õpilasesinduse koosseisu. Esialgu küll pelgasin veidi valimisi, kuid peale selle hirmu ületamist on kõik sujunud väga hästi.

Kust sa pärit oled? 

Olen läbi ja lõhki saarlane, mõlemad vanemad on ka mitmendat põlve juba saarlased. 

Mis on su tulevikuplaanid? 

Tahaksin tulevikus veel rohkem helindamisega tegeleda ning seda ka veel õppima minna. Loodetavasti saan tööd ka mingis helindamisega tegelevas firmas. 

Millised on sinu hirmud? 

Pelgan totaalse totalitarismi teket maailmas. 

Mida sa muudaksid meie kooli juures? 

Keelustaksin matemaatika õpetamise viienda tunni ajal.

 

Imre-Maidu Püüa (õpilasesinduse protokollija)

Kust tuli soov saada ÕE liikmeks? 

Ma mõtlesin kaua, et aru saada, kas õpilasesindus on koht, kuhu ma saaks kuuluda ning saaksin ennast arendada. Tänu lähedaste julgustamisele otsustasin kandideerida, eesmärgiga ennast koolile tõestada ja olla oma koolikaaslastele abiks. 

Kui raske on õpilasesinduses olemine? 

Õpilasesinduses olemine on rikastanud minu töökogemust. Olen sotsiaalmeedia kokkuvõtete tegija ning koosolekute protokollija, mis tähendab, et suur osa minu vabast ajast läheb tekstide kirjutamisele. 

Mis on kõige imelikum asi sinu juures? 

Minu kätes on närvisüsteem nõrk, see tähendab, et need on alati värisevas seisundis. 

Millega tegeled vabal ajal? 

Enda vabal ajal meeldib mulle väga näitlemisega tegeleda. Väga tihti kasutan ka enda vaba aega, et vaadata filme või muusikale.  

Mis on su lemmikraamatud/filmid? 

Kõik Wes Andersoni filmid on minu filmide edetabeli tipus. Mulle meeldivad ka „La La Land” ja „Coraline” väga palju. 

 

Ats Lepamets (õpilasesinduse protokollija)

Milline on olnud sinu kõige pikem või meeldejäävam reis? 

Kui ma jalutasin asepresident Härmaga 6 tundi Ratlast Kuressaarde. Seal said poistest mehed.  

Mis on su lemmikraamatud/filmid? 

Lemmikfilm on tõenäoliselt „Papillon” (2017). Film pole küll erakordselt kvaliteetne, kuid selle teemad kõnetavad mind.  

Mida muudaksid meie kooli juures? 

Ma prooviks Microsofti teenustele alternatiivset lahendust leida, kuigi pean tõdema, et PowerPoint on minu kogemusel parim toode turul.  

Kui täna oleks viimane päev Sinu elus, kuidas seda sisustaksid? 

Ma ei muudaks selle päevakorralduses midagi. Kui anda päevadele eri väärtused, siis kõikide päevade keskmine kvaliteet langeb. Pean igat päeva võrdselt heaks, ka enda viimset.  

Millised on sinu hirmud? 

Mind hirmutab läänemeelse demokraatliku maailmakorra lagunemine ning totalitarismi ja autokraatia tõus.

 

Merit Vinkel (õpilasesinduse liige/hoolekogu esindaja)

Millega tegeled vabal ajal? 

Vabal ajal meeldib mulle pargis jalutada, raamatuid lugeda, maale puhkama sõita, oma kassiga mängida ja eelkõige uinakuid teha. Mõnikord vaatan filme, kuid mu hobid piirduvad siiski lugemise ja loomisega. 

Mis on su tulevikuplaanid? 

Ma loodan, et jõuan sügisel Tartu Ülikooli midagi matemaatika või sotsiaalteadustega seonduvat õppima. Tudengielu kõrvalt kavatsen ma leida aega ka erinevate projektide jaoks välisriikides, et reisikogemusi veidi juurde hankida.

Milline on olnud sinu kõige pikem või meeldejäävam reis? 

Minu elu kõige meeldejäävam reis toimus just hiljuti – käisime projektõppe grupiga Brüsselis. Külastasime erinevaid ELi asutusi, põnevaid muuseume, avastasime linna, puutusime kokku väga mitmekesise kultuuriruumiga (saime seejuures ka kultuurišoki) ja nautisime erinevate piirkondade toite.

Kuidas defineerid ennast inimesena? 

Ei defineerigi, kõik on kuidagi laiali voolanud ja piire panna enam ei saa. Aga ju on minus natuke kõigest. 

Mida sa üle kõige armastad? 

Soojasid kullakarva taevaga suveõhtuid maal mere ääres, ilma sääskedeta, ja suvel kauni arhitektuuriga vanalinnas jalutamist.  

 

Sirelin Ermann (õpilasesinduse liige)

Mis sind motiveerib? 

Peamiselt mu sõbrad ja perekond, kes mind alati innustavad ja toetavad. 

Kust Sa pärit oled? 

Pärit olen ma Põhja-Saaremaalt Pammana külast, mis asub Leisi kandis.

Kust tuli soov saada ÕE liikmeks saada? 

Antud soov oli juba enne Saaremaa Gümnaasiumisse tulekut, kuna sõbranna oli juba varasemalt ÕE liige, siis ta innustas ta mind samuti kandideerima ning nii see tõeks sai. Samuti olin ma enda eelmise kooli ÕE liige ning soov aktiivne koolipere liige olla ei kadunud gümnaasiumi astudes kuhugi. 

Kui raske on õpilasesinduses olemine? 

Õpilasesinduses olemine ei ole raske, kui on olemas motivatsioon ja tahe. Vahel tuleb ette raskemaid momente ning alati ei pruugi õhtused koosolekud olla minu lemmikud,  kuid kõigega on võimalik hakkama saada ning üksteist toetatakse alati. 

Millega tegeled vabal ajal? 

Vabal ajal meeldib mul pere ja sõpradega aega veeta ning käia erinevaid Eestimaa paiku avastamas. Samuti tegelen ma aktiivselt koorilauluga, olen Saaremaa valla noortevolikogu liige ning võtan osa erinevatest projektidest nagu Revüü ja Erasmus+ projektid. 

 

Aksel Hartikainen (õpilasesinduse liige)

Mis on sinu unistus? 

Minu unistus on elada täisväärtuslikku elu. Tahaks elu kogeda reisides, lõbutsedes, aga selle keskel ka uudi teadmisi omandada. Hindan haridust ja hariduse kättesaadavust väga kõrgelt. 

Mis on kõige imelikum asi sinu juures? 

Ma tulihingeliselt usun, et maailma parim toit on hernesupp koos süldi ja peosalatiga. Tegelikult kilu võileib on ka täitsa hea. Kohe näha, et Eesti kodanik.

Millised on sinu hirmud? 

Mul on tohutu hirm tuleviku ees. Kas ma ikka saan selle töökoha, mida ihaldan? Kas ma ikka jõuan elus soovitut kogeda?

Kuidas on ÕE sind arendanud? 

Usun, et ÕE on minu elus olnud üks parimaid tulevikuks ette- valmistajaid. Olen õppinud tegema koostööd ja organiseerima.

Mis on sinu lemmikfilm? 

Uutest filmidest on ,,Dune 2” ja ,,Oppenheimer” mulle väga hea mulje jätnud. Muidugi meeldivad mulle ka klassikalised kultusfilmid, näiteks ,,Matrixi” triloogia ja ,,Sõrmuste isand”. Toon välja ka Eesti seriaali ,,Riigimehed”.

 

Kert Hiiuväin (õpilasesinduse liige)

Mis on sinu jaoks elu väärtus? 

Elu väärtus on avastada ja harrastada uusi võimalusi, oskuseid ja kõige olulisem on saada uusi tutvuseid. Iga inimese jaoks on väärtusel oma definitsioon ning minu soovitus on järgmine – tee seda mis teeb sind õnnelikuks. 

Mis on su unistus? 

Minu unistus on leida enda sisemine rahu ja tunne. Minu sisemine rahuolu on hetk, mil kõik mured ja probleemid on minu elus likvideeritud ning ma naudin kõike seda, mis mu ümbruses toimub.

Mis sind motiveerib? 

Mind motiveerib see, et ma saan alati midagi uut õppida, hoida eemale oma eelnevatest vigadest ja olla vaimselt parem inimene. Motivatsioon on madalal, kui ma ei saa millegigi hakkama või liiga palju kurnavaid töid häirib minu elurutiini. 

Mida sa üle kõige armastad? 

Armastan eelkõige oma peret ja sõpru. Nad on alati mulle toeks olnud. Üritan aidata oma peret ja sõpru nii palju kui võimalik, mistahes nende probleemid olla võivad.

Kuidas defineerid ennast inimesena? 

Vahest hüplen ringi liiga palju, tunnen end hüperaktiivsena ja samuti veidi chillina samal ajal. Mulle on öeldud, et ma olen ootamatu, lõbus ja ka maailma lollim tark inimene. 

 

Kätrin Tamira Kanemägi (õpilasesinduse liige)

Mis on su lemmikraamatud/filmid? 

Lemmikfilme saaksin ma loetlema jäädagi. Samas on mul kõige lemmikumateks filmideks kujunenud „La La Land” ja „Madagaskari pingviinid”. 

Millega tegeled vabal ajal? 

Vabal ajal meeldib mulle väga lugeda, kokata ja küpsetada (eesotsas šokolaadiküpsiseid), filme vaadata, kuid ka pere või sõpradega aega veeta. 

Mis on su unistus?  

Olla vaba ja muretu. Kui see oleks minu teha, siis elaksin erinevates maailma nurkades, lõpetades lõpuks ikkagi tagasi kodus, Eestis. 

Mida sa üle kõige armastad?  

Üle kõige armastan ma oma sõpru ja peret, aga eesotsas oma kassi Ruudit. Ta on tõult sfinks ja tal on väga omapärane iseloom. Oma tee leidis ta meie juurde läbi meie tuttavate. Ausalt öeldes ei kujutaks ma elu ilma temata ettegi. 

Kust tuli soov saada ÕE liikmeks saada?  

Saaremaa Gümnaasiumisse astudes oli mul soov õpilasesindusse kandideerida pigem hilisematel aastatel, kuna mul puudus julgus seda kohe alguses teha (eesotsas kartsin just valimisi). Viimasel hetkel, aga mõtlesin, et kaotada pole midagi. Soov iseenesest väljendub selles, et ma väga naudin õpilasesinduse tööd ja mulle meeldib teisi inimesi aidata.

 

Eerik Kirss (õpilasesinduse liige)

Kuidas defineerid ennast inimesena? 

Passiivsena. Ma ei ole taoist ega muu sarnane, aga leian sarnasusi. 

Mis on sinu lemmik raamatud/filmi? 

Mul ei ole lemmikuid tekkinud, kuna iga teos on omas mõttes hea. Filmidest “Bladerunner 2049” või “John Wick” ja raamatutest “Fractal Noise” või “House of Leaves” on head valikud. 

Kui raske on õpilasesinduses olemine? 

Tegelikult ei ole, sest praeguses õpilasesinduses on austusväärselt koostööaldis liikmed ja igaühel on võimalus võrdsele tööjaotusele. 

Mida sa üle kõige armastad? 

Mind huvitab filmikunsti tehniline pool. Kõige parem osa on filmimine ja sellega kaasnev kritiseeriv arutelu parima võtte tegemiseks või hilisemaks klippide kokku panemiseks. 

Kust tuli soov saada ÕE liikmeks saada? 

Ühe väga hea nalja pärast. Peamiselt tulin õpilasesindusse, et saada võimalus tegeleda kooli sotsiaalmeedia sisu loomisega või ka võimalusel arendamisega. 

 

Josh Meisterson (õpilasesinduse liige)

Mis on su unistus? 

Unistus on leida hea paik, kus kõik saavad elada harmoonias. 

Millised on sinu hirmu? 

Hirm selle üle, et mind unustavad inimesed, kes mind tunnevad. 

Mis on sinu lemmik raamatud/filmi? 

Film „Inception“ 

Raamat George R. R. Martini romaanisarja „Jää ja tule laul” esimene osa „Troonide mäng” 

Millega tegeles vabal ajal? 

Tegelen kõigega, mis ette jääb. Ühel päeval on selleks korvpalli mängimine, teisel päeval võrkpall, kolmandal päeval discgolf ja kõik muu, mis ette jääb, seda ka teen. 

Mis on sinu tuleviku plaanid? 

Suuri plaani pole. Elan elu päeva kaupa, kuid suur soov on, et pangakontole laekuks suur summa raha 

 

Ragnar Tisler (õpilasesinduse liige)

Mis on su lemmikraamatud/filmid?

Sass Henno „Vanaema”, Jerome David Salinger „Kuristik Rukkis”, Andrus Kivirähk „Oskar ja asjad” .

Need raamatud on mind kõige rohkem mõjutanud ja mu maailmavaateid muutnud.

Mis on su tulevikuplaanid?

Pärast gümnaasiumi lõpetamist soovin minna ülikooli ja sellele järgnevalt aega teenima. Kaugemas tulevikus sooviksin töötada tehnikaga seotud valdkonnas.

Mis sind motiveerib?

Peamiselt motiveerib mind enesedistsipliin. Kui ma liiga kaua olen ühe koha peal ja ei tee midagi, siis tuleb väike väärtusetuse tunne peale, mis siis motiveerib mul püsti tõusma ja midagi tegema. Lisaks motiveerib mind mu tulevik ja lähedased. Sõbralik võistlus tuleb alati kasuks.

Kuidas defineerid ennast inimesena?

Defineerin end ühiskonna lülina. Ma pole teistest erinev. Meil kõigil on head ja halvad küljed, keegi pole perfektne.

Mida sa üle kõige armastad?

Pere, tuttavad, bensiini lõhn, erinevad maja ehituslõhnad. Enim armastan siiski oma lähedasi sõpru. Inimesed, kellega ma suhtlen ja jään kontakti kuni ma vana olen. Saan alati neile helistada, naerda ja nendega koos head sööki süüa.