Piirkondlik muusika aineolümpiaad 2021/2022

Laupäeval, 5. veebruaril toimus Joosep Aaviku nimelises Kuressaare Muusikakoolis piirkondlik muusika aineolümpiaad, kus osalesid ka Saaremaa Gümnaasiumi õpilased.

Komisjoni (Inga Rand, Marika Mets ja Anneli Tarkmeel) otsusega saadeti 3.-4. märtsil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvale üleriigilisele olümpiaadile kolm õpilast: Iris Sepping,  Lisette Sepp ja Kevin Räim (Saaremaa Gümnaasium, juh Laine Lehto, Pilvi Karu).

Tulemused põhikooli vanuseastmes:
I koht Iris Sepping (Muhu PK / Orissaare MK, juh Anne Kann)
II koht Lisette Sepp (Kuressaare Nooruse Kool, juh Helle Rand)

Tulemused gümnaasiumi vanuseastmes:
I koht Kevin Räim (Saaremaa Gümnaasium, juh Laine Lehto, Pilvi Karu)
II koht Helena Paiste (Saaremaa Gümnaasium, juh Laine Lehto)
III koht Gervila Räim (Saaremaa Gümnaasium, juh Laine Lehto)
IV koht Darja-Maria Medri (Saaremaa Gümnaasium, juh Laine Lehto)

Muusika aineolümpiaade on Eestis korraldatud alates 2002. aastast, seekordne oli järjekorras üheteistkümnes. Peale muusika kuulamise, silmaringi- ja teooriaülesannete lahendamise sisaldas see ainealane võistlus veel noodist laulmist, rütmiharjutuse koputamist, eesti autori laulu esitamist, omaloomingut ning gümnaasiumiastmes ka kontserdiarvustuse kirjutamist. Juba kuuendat korda ei lõpe parimate muusikatundjate jõukatsumised üleriigilise võistlusega, 2012. aastal Eestis alguse saanud rahvusvahelise muusikaolümpiaadi traditsioon jätkub käesoleva aasta aprilli lõpus Sloveenias.