Saare maakonna etlejate konkurss

7. jaanuaril toimus Saare maakonna etlejate konkurss. Saaremaa Gümnaasiumis võtsid mõõtu kahe vanusegrupi, 7.–9. ja 10.–12. klassi õpilased. Kõige nooremad 4.–6. klass toimetas sedakorda Kuressaare Hariduse koolis.

Parimad 4.–6. klassis:

grand prix – Kiira Medri, Kuressaare Hariduse Kool, juh Rita Ilves,

laureaat – Riko Rehi, Kuressaare Vanalinna Kool, juh Kadi Tänav(Tänak),

laureaat – Johann Viktor Vits, Kuressaare Nooruse Kool, juh Eve Tuisk,

laureaat – Mihkel Kaju, Kuressaare Nooruse Kool, juh Katrin Liiv,

eripreemia – Kerttu Kane, Leisi kool, juh Krista Neemre,

eripreemia – Õie-Ann Tšernobrovkin, Kuressaare Vanalinna Kool, juh Ene Grass,

eripreemia – Martis Leiner, Kuressaare Nooruse Kool, juh Katrin Liiv,

eripreemia – Eti Nõgu, Kuressaare Nooruse Kool, juh Katrin Liiv.

Noori etlejaid hindas žürii, Merlin Helm, Kuresaare Hariduse Kooli õpetaja, Lisette Milpak, Kuressaare Hariduse Kooli õpilane ja etleja, Doris Oriehovs, SG õpilane ja etleja, Marleen Karelson, SG õpilane ja etleja.

Parimad 7.–9. klassis:

grand prix – Kärt Medri, Kuressaare Hariduse Kool, juh Rita Ilves,

laureaat – Melani Saat, Kuressaare Nooruse Kool, juh Eve Tuisk,

eripreemia usutava murdeteksti esitamise eest proosapalas – Marissa Victoria Saar, Aste Põhikool, juh Sirje Aru,

eripreemia hingelise esituse eest – Epp Kristel Tuisk, Kuressaare Nooruse Kool, juh Eve Tuisk,

Parimad 10.–12. klassis:

grand prix – Merit Vinkel, Saaremaa Gümnaasium, juh Getter Must,

laureaat – Henry Mänd, Saaremaa Gümnaasium, juh Laura-Liisa Perova,

laureaat – Karl Markus Kallas, Saaremaa Gümnaasium, juh Merle Prii.

7.–12. klassi õpilasi hindas ühine žürii, kuhu kuulusid  Paul-Mark Pihl, Kuressaare Hariduse Koolo õpetaja ja endine kooliteatri liige, Anne Pruul, Kuressaare Hariduse Kooli õpetaja, Anneli Tarkmeel, muusikaõpetaja, Piret Hiie-Kivi, Saaremaa muuseumi töötaja ja rahvateatri näitleja.

Saare maakonna etlejate konkurssi korraldavad koostöiselt kaks kooli: Saaremaa Gümnaasim (Merle Rekaya) ja Kuressaare Hariduse kool (Rita Ilves.

Kõigi kolme vanuseastme grand prix´ võitnud õpilased osalevad järgmisel nädalal, 16. veebruaril Palamusel vabariiklikul etlejate konkursil.

Merle Rekaya,

Saare maakonna etlejate konkursi korraldaja