Saare maakonna etlejate konkurss

8. jaanuaril toimus Saare maakonna etlejate konkurss. Saaremaa Gümnaasiumis võtsid mõõtu kahe vanusegrupi, 7.–9. ja 10.–12. klassi õpilased. Kõige nooremad 4.–6. klass toimetas sedakorda Kuressaare Vanalinna koolis.

Parimad 4.–6. klassis:

grand prix – Mihkel Kaju, Kuressaare Nooruse kool, juh Katrin Liiv,

laureaat – Kärt Medri, Kuressaare Hariduse kool, juh Rita Ilves,

Laureaat – Õie-Ann Tšernobrovkin, Kuressaare Vanalinna kool juhTiiu Murd,

laureaat – Oliver Lillepärg, Kuressaare Vanalinna kool, juh Tiiu Murd,

eripreemia esinejaks loodud – Lagle Levit, Orissaare Gümnaasium, juh Katrin Kirs,

eripreemia kõige siirama esituse eest – Melissa Kivi, Kuressaare Nooruse kool, juh Katrin Liiv.

Noori etlejaid hindas žürii, kuhu kuulusid Maris Rattasepp, Kuressaare Hariduse kooli eripedagoog; Triinu Räim, SG 12. klassi õpilane, etleja; Andris Tambur, SG 12. klassi õpilane, laulja; Annaliise Pedaja, SG 11. klassi õpilane, etleja; Marilyn Lempu, SG 10. klassi õpilane, etleja.

Parimad 7.–9. klassis:

grand prix – Morten Kosk, Leisi Kool, juh Krista Neemre,

laureaat – Linda Männik, Kuressaare Nooruse Kool, juh Anu Liik,

laureaat – Lisette Milpak, Kuressaare Hariduse Kool, juh Rita Ilves,

laureaat – Melani Saat, Kuressaare Nooruse Kool, juh Eve Tuisk,

eripreemia – Liisa Naulainen, Kuressaare Nooruse Kool, juh Eve Tuisk,

eripreemia – Epp Kristel Tuisk, Kuressaare Nooruse Kool, juh Eve Tuisk,

eripreemia – Karoliina Kaljuste, Orissaare Gümnaasium, juh Katrin Kirs.

Parimad 10.–12. klassis:

grand prix – Kirke Medri, Saaremaa Gümnaasium, juh Rita Ilves,

laureaat – Kätriin Mägi, Saaremaa Gümnaasium, juh Merle Rekaya,

laureaat – Henry Mänd, Saaremaa Gümnaasium, juh Getter Must,

laureaat – Merit Vinkel, Saaremaa Gümnaasium, juh Getter Must,

eripreemia – Raina Kolk, Saaremaa Gümnaasium, juh Getter Must.

7.–12. klassi õpilasi hindas ühine žürii, kuhu kuulusid Piret Juht, kultuurihuviline vanemreisikonsultant; Tiina Luks, Saaremaa Noorsootöö keskuse juht; Merle Prii, Saaremaa Gümnaasiumi ja Kuressaare Hariduse kooli eesti keele õpetaja; Jürgen Gansen, Kuressaare teatri näitleja.

Saare maakonna etlejate konkurssi korraldavad koostöiselt kolm kooli: Saaremaa Gümnaasim (Merle Rekaya), Kuressaare Hariduse kool (Rita Ilves) ja Kuressaare Vanalinna kool (Piret Seema).

Kõigi kolme vanuseastme grand prix´ võitnud õpilased osalevad järgmisel nädalal, 17. veebruaril Kuressaare Teatris kell 12 algaval vabariiklikul etlejate konkursil, kõigile pealtvaatajatele on üritusele prii sissepääs.

Merle Rekaya,

Saare maakonna etlejate konkursi korraldaja