Saare maakonna kõnevõistlus 2024

Eile, 1. veebruaril toimus Saaremaa Gümnaasiumis kolmas kõnevõistlus, mille teemaks oli „Mis on see inimese osa? (Juhan Viiding).”
Mis on see inimese osa
siin laias ilmas?
End mitte ära magada.
Pea seda silmas.” (Juhan Viiding)
Viidingu tekstid kutsuvad endasse vaatama. Muusik Kadri Voorand on sellele küsimusele mõeldes öelnud järgmist: „See küsimus on ju meile kõigile tuttav, eks ole? Ja vahel tundub, nagu vastus oleks peo peal ja ilmselge, ning siis jälle, et absoluutset vastust leida polegi võimalik – ega võib-olla ka vajalik.“
Kõnevõistlusel esitasid kõnesid 6.–12. klassi õpilased. Kokku sai kuulata 24 eriilmelist kõnet.
Kõnesid hindas auväärt žürii
Anni Haandi – Kuressaare Vanalinna Kooli õppejuht
Helis Luks – Saaremaa Gümnaasiumi abiturient ja teise kõnevõistluse võitja
Eve Tuisk – Kuressaare Nooruse Kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja
Ivo Visak – Saaremaa Gümnaasium koolijuht ja muljetavaldav kõnemees
Diana Õun – Saaremaa Gümnaasiumi vene keele õpetaja
Neid kõiki ühendab armastus kõnekunsti vastu!
Tunnustame
🎤Aukiri „Saaremaa parim kõneleja 2024”, kõnevõistluse võitja – Morten Kosk
Noorema vanuseastme parimad
🎤Aukiri „Parim põhikooli kõneleja” – Johann Viktor Vits
🎤Aukirja saajad – Laura Kakkum ja Noora Nook
Vanema vanuseastme parimad
🎤Aukirja saajad – Merit Mets, Eliise Kirs, Helena Mardi, Reio Lõbus, Simona Kessel, Lisanna Pruul, Henry Härm, Merit Vinkel
Palju-palju õnne kõigile! Te olete uskumatult head sõnaseadjad!
Parimad kõnepidajad osalevad ka riigigümnaasiumide vahelises kõnevõistluses, mida korraldab Viimsi Gümnaasium märtsis ja võitjad saavad võimaluse esineda ka Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktustel kogu kooliperele ja emakeelepäevale pühendatud kõnekoosolekul Kuressaare keskväljakul.
Suur tänu ürituse jäädvustamise eest, Marta Reial!
Täname kõnevõistluse korraldajaid ja juhendajaid!