Saaremaa Gümnaasium Euroopa Parlamendis ja Strasbourgis

23 Saaremaa Gümnaasiumi G1.k õpilast ja nende mentorid said 30. jaanuaril osa arutelust „Disinformation“ otse Euroopa Parlamendis!

Strasbourgis toimuv Euroscola päev on Euroopa Parlamendi (EL) programm, mis toob kokku õpilased kogu Euroopast, et anda neile praktiline kogemus Euroopa parlamentaarsest demokraatiast ja arutada, võtta seisukohti, rääkida läbi, muuta, hääletada ja lõpuks võtta vastu resolutsioone tegelikel Euroopa Liitu puudutavatel teemadel. Õpilased said võimaluse tutvuda EL institutsioonide tööga, arutleda desinformatsiooni, demokraatia, põhiõiguste ja Euroopa väärtuste üle ning väljendada oma isiklikku arvamust Euroopa Liidu tasandil tehtud otsuste kohta.

Istungil osales umbes 700 õpilast 27 EL liikmesriigist. Ka ühel meie õpilasel, Friida Põllul õnnestus võtta sõna Ukraina sõja ja selle mõju kohta Balti riikidele.

Lisaks parlamenditööle said õpilased jalutada Strasbourgi vanalinnas ja tutvuda vaatamisväärsustega. Nädalavahetus möödus aga Pariisiga tutvumise tähe all.

Täname Euroopa Parlamendi Eesti Bürood toreda konkurssi korraldamise ja abi eest reisi planeerimisel!