Saaremaa Gümnaasium jätkab MATIK-valdkonna koostööd ühe maailma vanima ülikooliga

STEM-oskuste (teadus, tehnoloogia, inseneeria, matemaatika) arendamine ja populariseerimine on viimastel aastatel olnud hariduselu edendajate fookuses.  Eestis on selle tulevikku suunatud praktilise kallakuga õppe tähistamiseks võetud kasutusele akronüüm MATIK.

Erasmus+ programmi projekt „STEM for Future“ tõi kokku erineva taustaga koostööpartnerid:  Saaremaa Gümnaasium – riigigümnaasium ,  CIPFP Misericordia – riiklik kutsekool Hispaaniast, EDUGEP – haridus- ja kultuuriprojektide koolituskeskus Portugalist, IFOA- Emilia-Romagna piirkonna koolitus- ja nõustamiskeskus Itaaliast ning ka Modena ja Reggio Emilia ülikool  – UNIMORE (Università degli Studi di Modena e Reggio Emilia).

UNIMORE (asutatud 1175.a.) –  on üks vanimaid ülikoole maailmas, kes on oma järelkasvule  mõeldes alustanud mitmete keskkooliõpilastele suunatud STEM-valdkonna algatuste ja projektidega.

Projekti eesmärgiks on STEM-valdkonna erialade populariseerimine noorte hulgas, nende edasiste õpi- ja karjäärivalikute mõjutamiseks. Projekti käigus korraldati igas partnerriigis oma STEM-laager ja 2023. a . suvel ühine  õpilaager  Itaalias, mille käigus rakendati erinevaid õpimeetodeid aineülestes õpitubades ja õpiprojektides.

Nüüdseks on valminud ka projekti-kogemusele toetuvad juhendmaterjalid STEM-hariduse edendamiseks. Kogumik sisaldab:

a) metoodilised aspektid õpilaste suunamiseks oma õpingute jätkamiseks või karjäärivalikuteks tehnoloogia-valdkonnas;

b) Sooliste stereotüüpide ületamisele pühendatud osa, tüdrukute innustamine selle valdkonnaga tegelemiseks

c) Juhtumiuuringute kogumik, mis on seotud partnerite kogemustega riiklike ja rahvusvaheliste laagrite rakendamisel.

Koostöö järgnevaks etapiks saab Erasmus+ programmi jätkuprojekt „STEAM Boosting Soft Skills” , mille raames kohalikul tasandil tahame teha koostööd ka Saaremaa ettevõtetega.