Saaremaa Gümnaasium on „Hea kooli edendaja 2022“

Eile, 13. detsembril tunnustas Tartu Ülikooli eetikakeskus koole ja lasteaedu, kes teevad väärtuskasvatuse valdkonnas eeskujuväärivat tööd. Samuti selgusid haridusasutuste pidajad, kellele anti „Hea hariduse teerajaja“ märgis.

Meie kooli õpetajate Anni Haandi, Marii Kõrgesaar, Laura-Liisa Perova ja Merje Tammai eestvedamisel saavutus Saaremaa Gümnaasium edu. Saaremaa Gümnaasium on „Hea kooli edendaja 2022“ ja me pävisime tunnustuse mentorluse mõtestamise ja analüüsimise ning väärtuspõhise koolikultuuri arendamise eest.
Väärtusarendusprogrammi raames keskenduti sel aastal mentorluse kujundamisele õppija toetamise kontekstis. Tegeleti nii õpetajate kui õpilaste väärtuste mõtestamise ja analüüsimisega. Õpilased hindasid tunnetuslikult erinevate huvigruppide väärtusruumi. Mentorid kaardistasid mentorluse teekonna ning see ka visualiseeriti. Edasine fookus liigub väärtuste mõtestamise vallas uudishimule. Uudishimuga on seotud ka selleks aastaks seatud fookus õppetöö mõtestatus.
Tänuüritusel võeti kokku programmide „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“ 2022. aasta voor ning anti üle tunnustusprogrammide märgised. Tänuürituse avas haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.
Tunnustusprogrammi korraldas Tartu Ülikooli eetikakeskus Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi 2021–2026 raames.
Palju õnne, Saaremaa Gümnaasiumi mentorid, Teie panus on hindamatu!