Saaremaa Gümnaasium – parim gümnaasium mõttespordi olümpiaadil!

Lõppes kümnes mõttespordi olümpiaadi hooaeg,  kus osales sel õppeaastal 988 õpilast 89-st koolist.

Mõttespordi olümpiaadi turniirid toimuvad viiel alal: kabe, male, gomoku, sudokude lahendamine ja ristsõnade lahendamine. Õppeaasta jooksul toimub neli etappi ning arvestus toimub kolmes erinevas vanusegrupis: algkool, põhikool ja gümnaasium. Gümnaasiumiastmes osales sel õppeaastal 14 kooli üle Eesti. Võitjad selgitati ka koondarvestuses.

Saaremaa Gümnaasiumi võistkonna moodustasid: Eerik Kirss (G1o), Aramis Kaljuste (G1j), Hanna-Liis Zenkevics (G1j), Mia Maria Maripuu (G1j), Oliver Valk (G1j), Oskar Link (G1j), Sandra Mustis (G1j), Marie Eike Rebane (G2j), Mihkel Abramov (G2j), Raigo Rei (G2m), Ekke Jaak Valge (G3m), Mihkel Keso (G3m), Otto Tuuling (G3m) ja Voldemar Kirss (G3m).

Ülevaade SG õpilaste tulemustest (individuaalselt on ära märgitud õpilased, kes jõudsid esikümnesse ja meeskondlik koht):

Male: 8. koht Otto Tuuling, Saaremaa Gümnaasium II koht.

Kabe: 7. koht Ekke Jaak Valge, Saaremaa Gümnaasium II koht.

Gomoku: 4. koht Oliver Valk, 7. koht Mihkel Keso, 10. koht Aramis Kaljuste, Saaremaa Gümnaasium I koht.

Sudoku: 4. koht Oskar Link, 6. koht Otto Tuuling, 8. koht Mihkel Keso, 9. koht Marie Eike Rebane, Saaremaa Gümnaasium I koht.

Ristsõnad: I koht Otto Tuuling, 4. koht Marie Eike Rebane, 5. koht Mihkel Keso, 8. koht Voldemar Kirss, 10. koht Hanna-Liis Zenkevics, Saaremaa Gümnaasium I koht.

Koondtulemused: 4. koht Otto Tuuling, 5. koht Mihkel Keso, 6. koht Oliver Valk, 7. koht Marie Eike Rebane, 8. koht Voldemar Kirss, 9. koht Mihkel Abramov, 10. koht Oskar Link

Selleks õppeaastaks on võistlus läbi. Suur tänu kõigile osalejatele, kes võidu koju tõid.

Palju õnne ka õpilaste juhendajale, õpetaja Arne Loorpuule!