Saaremaa Gümnaasium soovitab “Mitte mingi tavaline kokaraamat”

Saaremaa Gümnaasiumi töötajate retseptidest on kokku pandud eriline ja ainulaadne kingitus – “Mitte mingi tavaline kokaraamat”. Raamat sisaldab 93 hoolikalt valitud retsepti, mis toovad teie kööki mitmekülgsust ja uusi maitseelamusi. Siin leidub nii lihtsaid igapäevatoite kui ka keerukamaid ja pidulikumaid roogasid, pakkudes inspiratsiooni ja rõõmu igale toiduhuvilisele.

Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Raamatu koostanud õpetaja Diana Õun räägib teose sünnist:
“Aastaid tagasi panin kokku väikese retseptiraamatu, aga seekord sündis mõte luua midagi suuremat – raamat, mida oleks hea nii kodus kasutada kui ka kinkida. Kuna koosloome on üks meie kooli väärtustest, tahtsin, et igaühel oleks võimalus panustada. Raamatu koostamine võttis aega ligi aasta ja lõpptulemusena sündis 168-leheküljeline retseptikogumik, mis sai tänu Ene Schultzi disainile ja Merle Rekaya keelekorrektuurile nii visuaalselt kaunis kui ka sisult täpne. Tänu kuulub ka koolijuht Ivo Visakule, kes oli suureks toeks retseptikogumiku valmimisel.”

31 kooli töötajat jagasid oma armsamaid retsepte, mille seas leidub nii tänapäevaseid kui ka põlvest põlve edasi antud traditsioonilisi roogasid. Iga retsept peegeldab midagi erilist ja isiklikku, mis teeb sellest raamatust suurepärase kaaslase igapäevaseks toiduvalmistamiseks ja ka ideaalse kingituse.

Lisaks toimus raamatu nime leidmiseks konkurss, mis aitas leida just sobivaima pealkirja, milleks sai Kadri Kanemäe pakutud “Mitte mingi tavaline kokaraamat”. Raamat trükiti Lätis ning kujunes suureks ja töömahukaks projektiks. Diana Õun kommenteerib: “See oli väga aeganõudev ettevõtmine, aga teeksin seda iga kell uuesti. Väga äge kogemus igatahes! Mul on hea meel, et meil on nüüd ilus kingitus ja olen tulemusega väga rahul.”

Loodame, et see raamat äratab soovi proovida uusi retsepte, pakkudes mitmekesist ja maitsvat lisandit teie igapäevasele toidulauale. Meie usume, et igaüks leiab sealt oma uue lemmiku.

Täname retseptide autoreid:
Andra Allmägi, Arne Loorpuu, Ave Jõgi, Diana Õun, Enda Torga, Eveli Kallas, Getter Must, Helen Vainula, Indrek Peil, Kadi Aavik, Karola Sepp, Kersti Põld, Koit Simso, Laine Lehto, Laura-Liisa Perova, Liis Kala, Linda Kivistik, Maidu Varik, Marii Kõrgesaar, Marju Kirss, Marju Roberts, Merike Kivilo, Merje Tammai, Merle Prii, Merle Rekaya, Monika Mander, Olle Arak, Reet Lulla, Riina Haljas, Urve Aedma, Ülle Kreos ja AI

Fotod: Maanus Masing / Saarte Hääl