Saaremaa Gümnaasiumi IV õpilasesinduse valimised

4. oktoobril toimusid Saaremaa Gümnaasiumi 2024/2025 õppeaasta õpilasesinduse valimised.

Valimised avasid koolijuht Ivo Visak ja kultuurijuht Kadri Kanemägi, kes rõhutasid oma sõnavõttudes õpilasesinduse olulist rolli koolielu kujundamisel ja õpilaste hääle kuuldavaks tegemisel.

Pärast avasõnu toimus hääletus uue põhimääruse üle ning kandidaadid said viimast korda lühidalt tutvustada end ja välja tuua, miks just nemad peaksid esindusse pääsema. Esmakordselt sai ka publik kandidaatidele küsimusi esitada. Näiteks uuriti, kuidas nad muudaksid õpilasesinduse atraktiivsemaks ja usaldusväärsemaks, et kaasõpilased tunneksid end mugavamalt oma murede ja rõõmude jagamisel.

Järgnes arutelu ja hääletus õpilasesinduse liikmete arvu üle. Otsustati, et esinduses on 15 liiget, mis tähendas, et kõik kandidaadid osutusid valituks. Sellegipoolest viidi läbi ka ametlik hääletus Stuudiumi keskkonnas, kus osales ligikaudu 440 õpilast. Kõige rohkem hääli kogusid Leo Sollich, Hanno Kull ja Janar Sepp.

IV koosseisu kuuluvad: Aksel Hartikainen, Davier Anis, Hanno Kull, Imre-Maidu Püüa, Janar Sepp, Karoli Harjus, Kädi Õun, Kätrin Tamira Kanemägi, Leo Sollich, Lisandra Olop, Marleen Karelson, Ragnar Tisler, Sirelin Ermann, Teele Ojamets ja Tuule Kalamees.

Fotol on esindatud 86,67% uuest õpilasesindusest, puudu on Aksel Hartikainen ja Kätrin Tamira Kanemägi.