Saaremaa Gümnaasiumi õpilaste tubli tulemus Riigikohtu kaasukonkursil

Saaremaa Gümnaasiumi G3 õpilaste Merilin Tüüri ja Inge Aasakivi tööd jõudsid gümnaasium arvestuses 15 parima töö hulka. Palju õnne!

Suur tänu õpilaste juhendamise eest „Inimene ja õigus“ suunamooduli õpetajale Mihkel Kõrbele!

Konkursil osalejad said valida ühe juhtumi kolme elulise juhtumi seast. Halduskaasus keskendus keskkonnateemadele ning uuris, kellele peaks jääma õigus, kui metsaomanik soovib kaitsealust metsa maha võtta, kus omaniku sõnul tegutsevad kahjurid. Karistusõiguse kaasus lahkas arsti tegemisi, kes salaja patsiente vaktsineeris ning tsiviilõiguse kaasus võttis luubi alla töötaja vallandamise vaktsineerimata jätmise korral.

Tänavune kaasuskonkurss toimus juba 17. korda ja kokku laekus konkursile 94 tööd. Kõige populaarsem oli karistusõiguse kaasus. Rohkem infot kaasuskonkurssi kohta siit.