Saaremaa Inseneri infopäev

19. aprillil sai Saaremaa Gümnaasiumis koostöös Inseneride Liiduga teoks inspireeriv ja mitmekülgselt hariv, tehnikaerialasid ja inseneeriat propageeriv Inseneri infopäev.

Õpilastele pidasid ettekandeid Saaremaalt pärit insenerivaldkonna tunnustatud tegijad: prseidendi noore inseneri preemia laureaat Margus Sammelsaar, Tehnikakõrgkooli õppeprorektor Martti Kiisa, Marleen Juhandi Utilitasest, Alan Väli Merko Ehitusest, Oleg Tšernobrovkin Eleringist, Tiit Priske Incapist jt. Oma projektidest ja põnevates tegemistest rääkisid ka tudengivormeli meeskond ja Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut.

Minimessi raames tutvustasid õppimis- ja karjäärivõimalusi Eesti Lennuakadeemia, Tallinnna Tehnikakõrgkool, TalTechi Inseneriteaduskond ja Kuressaare Kolledž, Maaülikooli tehnikaüliõpilased, Incap.

Praktilistes töötubades said õpilased ehitada ja konstrueerida, tutvuda uusimate tehnoloogiliste lahendustega, tutvuda taristuinseneri töövahenditega jpm.

Erilised tänud päeva korraldamise eest Eesti Inseneride Liidu inseneride järelkasvu strateegia projektijuhile Kristi Kuusemetsale!