Sai alguse keeleõppe koostööprojekt Narva uute riigigümnaasiumitega

9.-10. detsembril käis meie kooli G2.n klass koos mentorite Diana ja Avega avastusretkel Narvas. Eesmärgiks oli külastada Narva Riigigümnaasiumit (NARG) ja Narva Eesti Riigigümnaasiumit (NERG), et panna alus kolme kooli koostööle ja toetada õpilaste keeleoskuse arengut.

Teel Narva poole tegime esimese peatuse Valaste joa juures, kus saime jäädvustada imelisi pakaselise looduse poolt tekitatud kunstiteoseid.

Järgmisena sõitsime Kohtla-Nõmme Kaevandusmuuseumisse, kus meid ootasid Narva õpilased ja sõlmiti esimesed tutvused. Jäime ekskursiooniga vahva giidi saatel väga rahule. Erilisi emotsioone pakkus kaevurilõuna maa all. Õhtul külastasime NARG-i , kus meile tutvustati koolimaja, mängiti kahes keeles erinevaid suhtlemismänge, söödi õhtust ja saadi lähemalt tuttavaks Narva õpilastega. Teise päeva hommikul ootasid meid NERG-i õpilased, et jalutada meiega koos Narva linnas.

Nägime teel ka kohe-kohe valmivat uut NERG-i koolimaja. Hetkel töötab kool asenduspinnal. Selle kooli võõrkeeleõpetajad ja õpilasesindus olid ette valmistanud erinevaid mänge. Õpilased tutvustasid meile ka oma praeguseid õppetingimusi. Meie reisi lõppvaatuseks kujunes Narva muuseumi külastus linnuses.

Kaks unustamatut tegusat päeva sillutasid teed loodetavasti tihedale läbikäimisele kolme kooli vahel!

Tekst: õpetaja Ave Jõgi