Soome Õpilasliidu esindajad Saaremaal

28-30. aprillil külastasid Saaremaad koostööprojekti “Julgen” raames Soome Õpilasliidu esindajad.

Koostööprojekti eesmärk oli arendada noorte oskusi avalikus kõnelemises, esinemises ja proaktiivsuses. Soome Õpilasliidu liikmed Onni Montonen ja Aamos Vikberg jagasid enda kogemusi Helsingi koolide õpilastena ning tutvusid kohaliku kultuuri ja ajalooga.
29. aprillil võttis meie külalisi vastu koolijuht Ivo Visak, kes rääkis Saaremaa Gümnaasiumi koolikultuurist ja eripäradest. Samal päeval viis projekti korraldustiim noored Kuressaare lossi, kus tutvuti lähemalt Saaremaa ja Eesti ajalooga. Onni ja Aamos osalesid ka “Julgen” ürituse tegevustes ning jagasid enda vaateid Eesti ja Soome kultuurilistest erinevustest generatsioonidevahelises osaluskohvikus ja diskussioonpaanelis.

30. aprillil kohtuti Saaremaa Vallavolikogu aseesimehe Kristiina Maripuuga, kes rääkis lähemalt Saaremaa valla tegevustest ning üheskoos arutleti, kuidas oleks võimalik noori vallale lähemale tuua. Ülevaate Saaremaa valla noortevolikogu toimetustest andis aseesimees Lenna Haandi.

Soome Õpilasliidu esindajate muljed:

Onni Montonen
My visit to Kuressaare was amazing! Most of all, I’m grateful to the Estonian students who participated in the event for being so welcoming towards me. Besides finding new friends, I got to see the beautiful Saaremaa area for the first time and learned a lot about its history. These two days taught me about myself, gave me courage and confidence, and definitely made me want to revisit Kuressaare!

Aamos Vikberg
There really isn’t anything negative to say about “Julgen”. Kuressaare provided a great contrast to Helsinki with its polite and honest people. Meeting individuals with fresh insights into relevant topics and encountering those who share similar interests and opinions made the event particularly enjoyable. Despite considering myself accustomed to public speaking, I now feel even more comfortable expressing myself in new environments. I believe everyone could have learned from this event.