Suunamoodulite nädal 2022/2023

Kategooriad

29. mai kuni 2. juuni toimus Saaremaa Gümnaasiumis suunamoodulite nädal. Järgnevalt väike valim tegevustest, mis sel nädalal toimusid.

Näiteks käisid Saaremaa Gümnaasiumi G1 inseneeria suunamooduli õpilasid Tartus õppereisil. Esimest päeva alustati TÜ füüsikainstituudis, kus tutvustati sealse teadustöö suundi ning nende seost rakendusliku inseneeriaga. Seejärel külastati Kiletehnoloogia ning Plasmafüüsika laboreid. Ülenurme Tehnopargis asuvas iduettevõttes GScan sai aga näha müüontomograafi väljatöötamist. Esimene päev lõppes AHHAA teaduskeskuses, kus Raketisaatest tuttav Andres Juur tutvustas maja telgitaguseid.

Teisel päeval tutvuti Eesti vanima ning suurima metroloogiateenistuse Metrosert laboritega ning külastati Tartu Ülikooli ajaloomuuseumi. Viimases keskenduti peamiselt loodus- ja tehnoloogiateaduste arenguloole. Õppereis lõppes TÜ Delta keskuses, kus anti ülevaade matemaatika- ning arvutiteaduste õpetamisest ning tutvustati Robootikalaborit ning üliõpilaste iseseisva töötamise ja lõõgastumise ala.

Tuleviku tehnoloogiate G1 ja G2 suunamooduli õpilased osalesid suunamoodulite praktikanädala raames FPV droonide töötoas ning võimalus oli külastada FPV droonide võistlust Kuressaares. G1 õpilastel oli täiendavalt Rakett69 õpihuvilaager ning G2 õpilased tutvusid arvutimängude loomisega Unity ning Bitsy mängujämmil.

Koostöös Politsei- ja Piirvalveameti, Kuressaare politseijaoskond SAR rühma ja Kaljas Hoppetiga toimus G2 riik ja turvalisus õpilastele 30. mail mereohutuspäev, mille käigus saadi nii teoreetilisi kui praktilisi teadmisi ja oskusi sellest kuidas käituda veekogudel, kuidas päästa hädasolijaid merel, aga samuti ka purjelaeva meremehe elust.

Saaremaa Gümnaasiumi kommunikatsiooni suunamooduli õpilased külastasid Saaremaa vallavalitsust, et tutvuda valla kommunikatsiooniteenistuse tööga. Õpilastel oli kolme päeva jooksul võimalus osaleda erinevate osakondade koosolekutel, vallavalitsuse istungil ning kohtuda abivallavanema Liis Lepikuga, kes rääkis neile sellest, mis loom see kohalik omavalitsus üldse on.

Meri ja keskkond G1 suunamooduli õpilased olid 3 päeva looduspraktikal Sõrves. Oma praktikat alustati Viieristil matkamisega ja taimede õppimisega, Sõrve Militaarmuuseumis püstitati telklaagri ja mängiti erinevaid tutvumismänge. Õhtul toimus päikeseloojangumatk Sõrve sääre tippu. Terve teine praktikapäev toimusid erinevad töötoad, kus õpiti taimi, selgrootuid, linde, koostati kaarti ja profiiljoont.

Viimasel päeval toimusid arvestused, kus õpilased pidid näitama, mida nad on laagri käigus õppinud.