Tallinna II noortekooride festival

Kategooriad

Möödunud nädalavahetusel, 3.–5. novembrini toimus Tallinnas II noortekooride festival, millest võttis osa ka kolmandik meie kooli segakoori tublidest lauljatest ning dirigendid Laine ja Veikko Lehto.

Kokku osales festivalil 13 koori ligikaudu 400 lauljaga. Koorilaulu õpitubades harjutati kolmel päeval spetsiaalselt selle festivali jaoks tehtud nelja laulu seadeid, noori juhendasid dirigendid Kuldar Schüts, Janne Fridolin, Silja Uhs ja Karin Tuul.  Lisaks laulmisele lustiti body percussion`i õpitubades, kuulati loenguid vaimsest tervisest, aja planeerimisest ja keskkonnahoiust.  

Reede õhtul toimunud festivali avakontserdil EMTA kontserdi- ja teatrimajas alustati ühiselt body percussion´iga (juh Richard Filz) ning nauditi Rahvusooper Estonia poistekoori meeskvinteti kontserti (juh Riivo Jõgi). Laupäeval toimus kooride galakontsert, peoõhtul Reaalkoolis kuulati puhkpilliansambli Brassicali esinemist. Noorte tantsujuhtide juhendamisel tutvuti Eesti eri piirkondade pärimustantsudega, saateks mängis Tallinna Ülikooli rahvatantsuansambel Soveldaja.  

Meie koori lauljate lemmiklauluks kujunes festivalil Tiit Kikase „Lilled juustes“, lemmikdirigentideks Kuldar Schüts ja Janne Fridolin. Väga meeldis lauljatele ka body percussion´i töötuba ning õhtused kontserdid ning puhkpilliansambli show.  Festivalist saadud emotsioonid ja energia oli nii vägev, et koduteel Tallinnast Virtsuni lauldi üheskoos läbi kõik õpitud laulud, suvise noorte laulupeo hitid ning hulgaliselt ka seltskondlikke laule. Oli üks tore ja teistmoodi nädalavahetus, aitäh koolile lahke toetuse ja mõistva suhtumise eest!