Tartu Ülikooli Liikumislabori koolitus käivitas uut õppeaastat

Saaremaa Gümnaasiumi õpetajad osalesid 26. augustil Tartu Ülikooli Liikumislabori koolitusel, kus keskenduti liikumise tähtsusele koolikeskkonnas ja selle mõjule õpilaste heaolule. Koolituse käigus jagati praktilisi näpunäiteid, kuidas liikumist tõhusalt õppetöösse integreerida, rõhutades, et liikumine on oluline ressurss, mis toetab nii õpilaste vaimset kui ka füüsilist tervist, parandades samal ajal ka suhteid ja õpitulemusi.

Koolituse peamised teemad:
– Liikuma Kutsuv Gümnaasium: liikumine, õppimine ja heaolu.
– Aktiivsed ainetunnid ja vahetunnid: Liikumine kui loomulik osa õppetööst.
– Koolipäeva ülesehitus: Kuidas toetada aktiivset kooliteed, ainetunde ja liikumisvõimalusi koolipäeva jooksul?
Tartu Ülikooli liikumislabor , Saaremaa Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium ja Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium teevad koostööd Liikuma Kutsuva Gümnaasiumi prototüübi loomisel, et ideest saaks peagi reaalsus.