Tartu Ülikooli teaduskooli matemaatika lahtistelt võistlustelt III auhind

Eelmise aasta detsembris toimus Tartu Ülikooli teaduskooli lahtine võistlus matemaatikas, kus meie G1 gümnasist, Illimar Kirss, sai III auhinna!

Palju õnne Illimarile ning juhendajale, matemaatikaõpetajale Anu Ausmehele!
Kiitus ka Jarno Momonenile (G1), kes saavutas samal võistlusel 20. koha 117. osaleja seast.

Matemaatika lahtine võistlus toimub kahes vanuserühmas. Vanemas rühmas võivad osaleda kõik eelpool nimetatud tingimustele vastavad noored, nooremas rühmas 10. klassi õpilased ja nooremad. Mõlemas rühmas tuleb viie tunni jooksul lahendada kuus ülesannet, millest kaks esimest on lihtsamad ning sobivad nooremas rühmas eelteadmiste ja raskuse poolest 8. klassi õpilastele. Kõik ülesanded eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Lahtise võistluse tulemusi arvestatakse matemaatikaolümpiaadi lõppvooru kutsumisel ja rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi võistkonna kandidaatide valikul. Võitjate autasustamine toimub üle-eestilise matemaatikaolümpiaadi pidulikul lõpetamisel.