Toimus riigigümnaasiumi õpilaste maalilaager

Kaunis suvenädal 15.–19. augustini oli ühtlasi ka riigigümnaasiumi õpilaste maalilaagri toimumise aeg. Laager sai alguse Viljandist ja lõppes bussireisiga Saaremaale. Osalesid õpilased ja õpetajad Viljandi, Jõgeva, Võru ja Kuressaare koolidest.

Maalidele said kaunid motiivid Viljandist – ordulinnuse varemed, järv ja linnaruum ning Kuressaarest – merevaade, lossipark ja tänavavaade. Pärast iga maalisessiooni toimus ühine arutelu, mille käigus töö autor tutvustas oma kontseptsiooni, sai tagasisidet laagrikaaslastelt ja kasulikke soovitusi juhendajatelt.
Ühiselt külastati Kondase keskust ja Saaremaa muuseumi.
Kuressaare lossi juures korraldati ka improviseeritud maalinäitus, mis pälvis möödujatelt ja lossirahvalt palju tähelepanu ja kiidusõnu.
Täname õpetaja Külli Mändi, kes võttis vastu külalisi ja meie õpilasi Saaremaa Gümnaasiumis.