Toimus Saaremaa Bändifestival “Noortelt Noortele”

31.mai 2024 toimus Saaremaa Noortebändide Festival. Festival toimis Saaremaa Gümnaasiumis, kus lavale astus 5 artisti: Public Execution, Komandandi 9, Epiloog, Nähtamatu ja ÜleÖla.

Ürituse peakorraldaja oli Kaupo Saar, kes kutsus kokku Saaremaa noored ning kontserdi korraldavad ettevõtjad Peotehnika, Arni Ots, Trummikool ja Kultuurivara. Festivali eesmärk on pakkuda Saaremaal noortele muusikutele võimaluse esineda suuremal laval ning jäädvustada see sündmus, andes ka võimaluse noortele ise korraldada muusikafestivali igas etapis – lava ehituses, logo ja visuaalide disainis, helindamises, valgustamises kui ka ürituse filmimisel ning õhtujuhtimisel, kellest moodustus pea 25-liikmeline meeskond. Kokku vaatas üritust 200 inimest nii kohapeal kui ka interneti vahendusel.

Ürituse lõpus toimus ka publiku hääletus, mille võitis ansambel Epiloog, kes sai endale kuldse rändkarika kui ka kutse Saaremaa Merepäevadele. Lisaks panid eripreemia välja ka Saaremaa Muusikapood kui ka Helikombinaat.

Antud üritus oli ka lõpueksam Saaremaa Gümnaasiumi helikunstide ja bändiõppe valikaine õpilastele, mille õppes saadi korralik esinemispraktika. Valikursuslased esitlesid pikalt proovitundides kokku pandud kava ning demonstreerisid enda tehnilisi teadmisi muusikalise etteaste helindamise kunstis ning selle salvestamisel.

Üritust aitasid sponsoreerida Saaremaa Gümnaasium, Peotehnika, Arni Ots, Mihkel Vendel, Saaremaa Noorsootöökeskus, Saarte Koostöökogu, Öundrinks, Kultuurivara, Trummikool, Fotokast, Saaremaa Muusikapood, Helikombinaat, Saaremaa Vald, Kuressaare Ametikool, Võimaluse MTÜ.

Fotod: Laura Karp