Saaremaa Gümnaasiumi väitluskursuse kavasse kuulub ka praktiline ülesanne: kõik saavad olla väitlusvõistluse varikohtunikud ja ise turniiril väidelda või siis läbi viia väitlustund meie põhikoolides. G1 väitlusturniir kujunes väga meeleolukaks ja suure osa õpilaste arvamus oli, et taolist turniiri võiks õppeaasta jooksul isegi rohkem läbi viia.
Hoopis teistlaadi oli aga võimalus ise end õpetajaametis proovile panna.
Oma kogemust õpetajana jagavad Marjetta- Jolanta Olesk ja Solomiya Zhenchenko G1j, kes käisid väitluskogemusi jagamas Kuressaare Vanalinna Koolis 9. klassides ja viisid ka väitlusvooru õpilastega läbi.
Esimene tund toimus 9.b klassile, õpilased kuulasid hoolega, mida neile väitlusest rääkisime ning olid vaimustuses ka praktilisest osast. Esimese väitlusvooru võitis jaatuse pool, lisaks küsisime ka tagasisidet, mis osutus väga positiivseks.
Teisena andsime tundi 9.a klassile, mis viis lõpuks omavahelise vaidluseni ja tekitas väga palju emotsioone, sest teema oli väga päevakohane, nimelt ,,iPhone on parem kui Android”. Õpilased jäid kõik väga rahule ning tagasisidest kuulsime, et kõik, kes tulevad edasi ka gümnaasiumisse, ei pelga väitlemist ning elasid väitlusmaailma hoogsalt sisse.
Senta Koplimäe, Marii Pihl, Silvia Laur, Krislin Niit ja Anette Maria Liivas tutvustasid väitlust Nooruse kooli 7. klassile, noortele viidi läbi ka miniväitlus. Kokkuvõttes jäid noored õpetajad enda tööga väga rahule ja väitluse tutvustamist plaanitakse läbi viia ka teistes põhikooliklassides.
Aramis Kaljuste käis väitluspisikut jagamas oma kodukoolis Kahtlas ja jäi ka tehtuga väga rahule.
Nüüd jääb vaid oodata, millal noored põhikooliväitlejad gümnaasiumisse jõuavad ja siin enda oskused proovile panevad.