Vali aasta keeleteoks murdekeelsed klassinimetused Saaremaa Gümnaasiumis

Keeleteo konkursiga tunnustatakse tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist. Meil on rõõm teatada, et Saaremaa Gümnaasiumi murdekeelsed klassinimetused on aasta keeleteo kandidaatide hulgas.

Lapsed on elu õied… või nagu saarlased ütleksid: elu ätsed. Juurtes on meie vägi. Murdekeele tundmine on saarlaste identiteedi aluseks. Saaremaa Gümnaasiumi koolipere sai klasside tähiste loomisel inspiratsiooni saarlusest, meie oma keelest ja kooli aatriumi laes asuvast fotokollaažist „Elu ätsed“, mille autoriteks on Margus Tammik ja Eva Unt. Kuna 29 taimenimest võeti klassinimetusteks esialgu viis, saab järgnevatel lendudel nimetusi ka vahetada, et võtta igapäevasesse keelekasutusse veel murdesõnu. Kasutusele võeti klasside tähistena jänesepütt, kirburohi, möögaroos, narrarohi ja oomadar.

2021. aasta parima keeleteo rahvaauhinna saaja väljaselgitamiseks on alanud hääletus, mis kestab 27. veebruarini. Anna oma hääl siin: https://www.hm.ee/et/keeletegu2021.