VII Debora Vaarandi konkurss „Kasvasin kesk kadakaid“ ‒ Avele oleks see esitus meeldinud.

6. oktoobril toimus Saaremaa Gümnaasiumis VII Debora Vaarandi konkurss „Kasvasin kesk kadakaid“. Selle luulepäevaga sai alguse õppeaastat läbiv etlejate konkursside sari.

4. oktoobril oleks saanud 80-aastaseks naabersaare poetess Ave Alavainu, kelle loomingu hulgast võis seekord Vaarandi asemel luuletuse valida. Nii oligi kuulda SG auditooriumi hubases luulenurgas kuulda mõlemalt autorilt valitud luuletekste.

Esinejatele andis tagasisidet ja neid hindas žürii, kuhu kuulusid Kirke Medri (SG abiturient), Triino Lest (kultuurijuht) ja Tõnis Kipper (Kadi raadiohääl).

Noori luulelugejaid tõsteti seekord esile kolmes vanuseastmes.

Kõige nooremad ehk 4.–6. klass

Ignete Vanem – hea kujutluspildi looja (Leisi kool, juh Krista Neemre)

Kärt Medri – siiras esitus (Kuressaare Hariduse kool, juh Rita Ilves)

Keskmine vanuseaste ehk 7.–9. klass

Epp Kristel Tuisk – Avele oleks see esitus meeldinud (Kuressaare Nooruse kool, juh Eve Tuisk)

Karoliina Kaljuste – mõtestatud esitus (Orissaare Gümnaasium, juh Katrin Kirs)

Morten Kosk – veenev esitus (Leisi kool, juh Krista Neemre)

Lisette Milpak – usutav kehakeel (Kuressaare Hariduse kool, juh Rita Ilves)

Vanem vanuseaste ehk 10.–12. klass

Ebeliis Truu – Ave loomingu usutav esitus (SG, juh Merle Rekaya)

Marilyn Lempu – emotsionaalne esitus (SG, juh Merle Rekaya)

Järgmine mõõduvõtmine toimu 6. detsembril Kuressaare Nooruse koolis, kus toimub maakondlik etluskonkurss „Koidulauluku valgel“.

Merle Rekaya, konkursi korraldaja